Пророщування перців — не така однозначна затія, як може здатися на перший погляд. Для покращення схожості багато городників практикують попереднє замочування посівного матеріалу, щоб стимулювати перехід зі спокійного в активний стан. Якщо в якості джерела насіння використовувався магазинний перець, зазвичай також виконується і протруювання. А чи потрібно все це робити, якщо мова йде про покупне насіння перцю?
Доводи за і проти:
- Сухе насіння, посіяне в індивідуальні горщики, сходить довго і далеко не стовідсотково, а тому залишається незрозумілим, зійде воно зрештою, чи ні. При цьому вільне місце на підвіконні горщік, заповнений землею, займати в будь-якому випадку буде (втрата дорогоцінного місця).
- Якщо сієте багато насіння, при замочуванні можна відібрати для посадки саме те, у якого першими з'являться «дзьобики». З проростків-лідерів в підсумку вийдуть найсильніші і потужні рослини. До того ж, так Ви відразу зрозумієте, яке сходження насіння.
- Замочування більш актуально для старого насіння, у якого закінчується або вже закінчився термін придатності. Якщо ж насіння свіже, то його можна садити і сухим.
- При замочуванні потрібно мати досить вільного часу на регулярні перевірки, адже прокльовується насіння не одночасно. А чи є у Вас час?
- Якщо садите насіння сухим, можна сіяти відразу по 2 насінини у 1 ємність. Таким чином, Ви зможете частково нівелювати не найкращу схожість перців.
Незалежно від того, будете Ви замочувати Ваші перці чи ні, додатково перед посівом можете відкалібрувати їх у солоній воді. Пустушки виявляться на поверхні, а живі — опустяться на дно. Цей спосіб активно застосовували наші бабусі у свій час, сьогодні він вважається застарілим, інформує Ukr.Media.
До речі, всередині магазинних перців досить часто багато насіння знаходяться вже в початковій стадії росту, що підтверджують їх наклюнені дзьобики. У цьому випадку з пророщуванням возитися точно не доведеться.
Джерело: ukr.media