“Без цих процедур далі розсаді буде складно”: Що обов’язково треба зробити помідорам після сходів

Поява перших сходів томатів — подія, на яку з великим нетерпінням чекає кожен садівник. Ось вони рослини, які в майбутньому годуватимуть нас соковитими та смачними томатами. І так поглянеш на них: сидять малюки, а вже через три-чотири місяці перетворяться на високі й міцні кущики з квіточками та маленькими помідорками, інформує Ukr.Media.

Але, на жаль, не завжди так відбувається. Часом із сіянцями доводиться мучитися. То викривляються, то витягуються, то згортають листя, то рости відмовляються, а то й зовсім гинуть. Всі ці неприємні події можуть статися тоді, коли розсаді надано неправильний догляд. Так, вже на етапі буквально появи перших петельок важливо дотримуватися ряду аспектів, щоб в результаті розсада була така, яка хочеться: міцна, росла, статна, з хорошим корінням і соковитим листям.

Розповідаємо, що важливо зробити на етапі появи перших сходів помідорів та для чого.

1. Кожного ранку перевіряти ємності з посадками. Як тільки перші петельки з'являться над землею, потрібно прибирати укриття: плівку, кришку. Навіть якщо не все насіння ще зійшло, укриття краще прибирати. Вони швидше за все вже проросли, просто потрібно дочекатися, поки паростки з'являться з-під землі.

Чому це так важливо? Насамперед тому, що "дах" з'їдає частину освітлення, а воно рослинам зараз дуже важливо, щоб стеблинки не починали витягуватися з самого початку.

По-друге, кришка або плівка може бути досить низько над землею. Сіянці випрямляться і впиратимуться в "дах". В результаті вони будуть викривленими та зігнутими.

По-третє, на кришці завжди накопичується конденсат, а сіянцям зараз велика кількість вологи протипоказана, інакше ще слабкі стеблинки почнуть підгнивати.

2. Кришку зняли, тепер переносимо ємності з посадками у прохолодне місце. Оптимальний варіант — температура +18…+20 градусів. У теплі вони дуже витягуватимуться. Стебла спочатку будуть тонкими та кволими, надалі "зміцнити" їх буде складно, тому простіше з перших днів не провокувати такі несприятливі події. Плюс важливо зміцнити коріння та дозволити розсаді нарощувати саме їх, а не листя. Тримати сіянці у прохолоді потрібно 5-7 днів.

Які варіанти куди прибрати? Найпростіший — просто хоча б вимкнути батареї під підвіконням (якщо звичайно є така можливість). Прохолода від вікна остуджуватиме повітря і не допускатиме підвищення температури.

Інший варіант — прибрати кудись углиб квартири подалі від опалювальних приладів. Але в цьому випадку важливо дотриматися ще однієї умови. Та й не лише в цьому.

3. Сіянцям необхідно забезпечити максимальний достаток світла. Перші дні після появи сходів рекомендують досвічувати їх цілодобово. Такий режим встановлюють на перші 5 днів. Світло допоможе проклюнутися і тим паросткам, що ще не здалися з-під землі. А тим, що проросли — не витягуватись, а міцніти і розгортати свої листочки. Через 5-7 днів треба повернути розсаду на постійне місце і досвічувати тільки при необхідності протягом дня, на ніч лампи вимикаємо.

4. Щодо поливів. Нині дуже важливо не заливати рослини. Пам'ятайте, що ґрунт швидше за все наповнений вологою конденсату. Поливати сходи лише в тому разі, якщо ґрунт сухий. Протягом першого тижня поливають розсаду буквально один раз: акуратно, намагаючись не зачепити стебла і не намочити листочки, що розвертаються.

У воду для поливу іноді додають янтарну кислоту, зовсім небагато — буквально на кінчику ножа. На цьому етапі, це дуже корисно. Бурштин є натуральним стимулятором росту, він зміцнює і самі рослини, і їх коріння, плюс підвищує імунітет і покращує засвоєння сіянцями поживних речовин.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *