Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств. Хто може отримати

Кабінет Міністрів розширив напрями державної підтримки аграріїв, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, також були збільшені суми виплат, повідомляє Міністерство аграрної політики.

Що допомагає українському бізнесу відштовхнутися від дна? 22 березня на «Саміті експортерів» від Forbes топкомпанії поділяться інструментами та прогнозами з розвитку експорту. Спікери з «Метінвест», Kernel, Nemiroff, «Біосфери» та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Ключові факти

Згідно із повідомленням, Кабмін ухвалив постанову № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції».

Цей Порядок був затверджений ще у 2022 році.

Після внесених змін, зокрема, бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у такому розмірі:

  • бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення. Розмір збільшено з 3100 грн до 4000 грн на 1 га;
  • окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та тих територій, на яких завершені бойові дії. Розмір підтримки – 8000 грн на 1 га;
  • спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7000 грн на одну голову;
  • спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір підтримки – 2000 грн на одну голову для тих, хто утримує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Заявки на отримання бюджетної допомоги подаються в ДАР з 1 травня по 30 червня. 

Контекст

Український аграрний сектор зазнав понад $80 млрд прямих збитків і втрат внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Про це свідчать розрахунки Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE Агроцентр), проведені спільно зі Світовим банком.

Українська зернова асоціація оцінює потенційний врожай в 2024 році на рівні 76,1 млн т зернових та олійних, що на 7,9% менше проти показників 2023 року, які, за оцінкою УЗА, склали 82,6 млн т. Потенційне зниження врожаю буде викликане скороченням посівних площ в основному під зерновими культурами через несприятливу цінову кон’юнктуру на світовому ринку та порівняно дорогу логістику експорту.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *