Які 5 типів начальників виділяють експерти, та як радять з ними поводитися

Бос отруює ваше існування? Ви не самотні. Згідно зі статистикою, 70% працівників з роботи йдуть саме через погані відносини з начальником, інформує Ukr.Media.

Історії успіху людей, які зробили кар'єру, різняться між собою. Об'єднує їх, мабуть, одне: люди, які домоглися успіху на професійній ниві, дуже добре розбираються в людській психології. Розбиратися ж у психології боса корисно подвійно — адже саме від нього залежить робота установи і атмосфера в колективі. Психологи виділяють наступні типи начальників.

Тип 1. Перфекціоніст

Перфекціоніст любить, щоб усе було ідеально. Настрій цього "містера досконалості" псується, як тільки щось пішло не так. Але вимоги цього типу явно завищені і не реальні, тому навіть у відмінній роботі він знайде якісь мінуси, і похвали від нього ви не дочекаєтеся. Особливо неприємно, коли такий бос починає критикувати вас при всіх або змушує іншого підлеглого переробляти зроблене вами. Правило, яким керується перфекціоніст — "Могло б бути і краще".

Як діяти:

Не приймайте критику таких людей серйозно. Це його проблеми, не ваші, і він висловлює тільки свою власну неадекватність. Такий перфекціонізм часто викликаний невпевненістю у власному становищі. Прагнення бути найкращим працівником і не робити ніяких помилок може призвести до абсолютно протилежного результату. Якщо ви боїтеся зробити помилку, значить, не йдете на розумний ризик і не вдосконалюєте свої професійні навички. Тому не бійтеся братися за нові завдання, ставити питання, якщо щось не ясно, або при необхідності просити допомоги у самого перфекціоніста. Дуже корисно також заздалегідь скласти план дій для якогось завдання і отримати схвалення боса. Тим самим ви перекладете частину відповідальності на нього самого.

Тип 2. Ретроград

Будь-які зміни в робочій обстановці або в колі обов'язків підлеглих, нехай навіть і найнезначніші, сприймаються цією людиною "в багнети". Його влаштовує наявний статус-кво. Змініть його — і ретроград відразу піде в опозицію. Причому це не завжди буде відкрита опозиція, ретрогради діють більш хитрими і прихованими способами. Їх основне правило — "Нехай усе залишається, як раніше".

Як діяти:

Краща стратегія — безпосередньо залучити боса в процес змін. Коли він стане безпосередньою частиною процесу, то більш поблажливо поставиться до нього. Крім того, будь-які зміни ретрогради сприймають краще, якщо ті здійснюються поступово і непомітно, щоб був час звикнути до них.

Тип 3. "Локомотив"

"Локомотив" висловлює свої негативні емоції, "випускаючи пар" на інших людей. Своїх підлеглих він вважає дрібними сошками і ставиться до них вороже, при першій можливості звалюючи всі невдачі на них. Він тягне за собою роботу офісу, як справжній локомотив, але діє тиранічними і диктаторськими методами. Його робоче правило — "Буде або по-моєму, або ніяк".

Як діяти:

Не давайте подібним товаришам ніякого спуску. Дайте босові чітко зрозуміти, що така поведінка щодо вас не пройде. Боріться з ним його ж зброєю. А якщо не можете, доведіть до відома вищого начальства, що така поведінка тільки гальмує роботу всього офісу. Постарайтеся також об'єднатися в боротьбі проти диктатора з іншими колегами.

Тип 4. Пофігіст

Він постійно відсутній на робочому місці або так само вічно "зайнятий". Водночас при такій зайнятості у працівників складається враження, що бос знає про роботу ще менше, ніж вони. Пофігіст не приймає роботу серйозно і тим самим тільки ускладнює життя своїм підлеглим. Його життєве кредо — "Робота може почекати".

Як діяти:

З таким босом вам доведеться самим придумувати собі завдання і встановлювати обов'язки. І якщо спочатку такий підхід до справи вам може і сподобатися, то вже дуже скоро подібна невпевненість і нестабільність починає дратувати. Хороша тактика в цьому випадку — показати себе незамінним працівником і взяти на себе частину обов'язків самого боса. Станьте його найкращим помічником, супроводжуйте його, як друга тінь, на всі наради і важливі зустрічі. Так вашу діловитість помітять в більш високих колах, і, можливо, ви самі займете місце вашого боса.

Тип 5. Той, що пожертвував усім

Такий тип начальника — це серце всього офісу. Він приходить на роботу з першими променями сонця, а йде після півночі. Ніякого особистого життя у нього немає — тільки робота і ще раз робота. І такого ж ставлення до роботи він вимагає від своїх підлеглих. Він вважає найкращим працівником себе самого і водночас відчуває, що ця жертва не оцінена з гідністю. Його улюблений вислів — "Я пів життя віддав цій компанії, але цього ніхто не цінує".

Як діяти:

Як не сумно, найкраще такі начальники піддаються на грубу лестощі. Постійно підкреслюйте незамінність його вкладу в роботу компанії, радьтеся у всьому, спираючись на його "цінний життєвий досвід", і він буде вважати вас непоганим працівником, навіть якщо ви відмовитеся від роботи в позаурочний час.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *