Незважаючи на все більшу популярність, яку набирають веганські дієти, яйця все ще залишаються одним з найпопулярніших продуктів в нашому раціоні. Це призводить до того, що щороку на полігони відправляється близько 250 тисяч тонн яєчної шкаралупи. Там вона стає ще одним джерелом викидів метану, інформує Ukr.Media.
Але тепер яєчній шкаралупі може знайтися нове корисне застосування. Дизайнер по текстилю Елейн Ян Лінг Нг (Elaine Yan Ling Ng) надихнулася прикладом використання шкаралупи в стоматології та хірургії і вирішила перетворити цей зовні крихкий, але дуже стійкий на ділі матеріал в будівельну плитку.
"Якщо тверді органічні відходи підходять для медичної галузі, це доводить їх велику міцність і стабільність. І, після зміни формули, ці якості можуть стати в нагоді в інших галузях, таких як архітектура", — пояснила дизайнер.
Зазвичай, шкаралупа асоціюється у нас з крихкістю. Але насправді, це дуже міцний матеріал, який ще й дуже легко забарвлюється в потрібні кольори за допомогою натуральних барвників. Тому Лінг Нг вважає, що вона ідеально підходить для створення будівельних матеріалів.
Плитка, шкаралупа на виготовлення якої надходить прямо з пекарень, отримала назву CArrelé. У цьому слові ховається відразу кілька смислів. Перші дві букви — це позначення кальцію (основної складової яєчної шкаралупи) в таблиці Менделєєва. А назва в цілому відсилає до французького дієслова carreler, що означає облицьовувати або мостити.
Світ з шкаралупи
Поки плитка існує тільки в настінному варіанті, але в планах Лінг Нг зробити плитку для підлоги. Вона також вважає, що в майбутньому з шкаралупи можна буде створювати плінтуси і ліпнину.
Крім плитки, Елейн зробила з яєчної шкаралупи кілька мінімалістичних табуреток та інших аксесуарів, наприклад, свічників і підносів.
"Карбонат кальцію — один з найпоширеніших ресурсів, які дає нам природа, він становить 5% планети Земля. Якщо ми зможемо перетворити його в корисний ресурс, він стане дуже важливим резервом", — вважає дизайнер.
Проєкт Лінг Нг — частина загальної концепції компанії, на яку вона працює, Nature Squared. Ця британська фірма спеціалізується на використанні органічного сміття для створення будівельних матеріалів. Крім яєчної шкаралупи вони працюють з раковинами молюсків, залишеними термітними гніздами, травою і насінням.
Джерело: ukr.media