Такі данні опублікували вчені, інформує Ukr.Media.
Колір області навколо очей, форма очей, а також колір і форма зіниці і райдужної оболонки є частиною добре продуманої комунікаційної системи. Вчені вважають, те ж саме відноситься і до людей.
Дослідники з Токійського технологічного інституту і Університету Кіото порівняли форму та колір очей, а також інші частини морди 25 різних видів собак.
В результаті вони виділили три базові характеристики:
Перший тип зазвичай спостерігається у тварин видів, круглий рік проживаючих сімейними групами, в той час як другий тип часто зустрічається у одинаків і пар.
Для вовків та собак характерний перший тип. Те ж саме властиво людям. Лисиці, наприклад, відносяться до другого типу. Вони можуть читати по очах, але дуже мало.
Третій тип представлений такими тваринами, як чагарникові собаки. Їх повністю темні очі немов зливаються з пухнастою мордою. Дослідники також відзначають, що маскування очей допомагає різним хижакам полювати. Адже важко передбачити поведінку тварини, не розуміючи, куди спрямований її погляд.
Дійсно, з погляду тварини або людини можна передбачити його подальші дії. Великий досвід у цій справі мають вовки і собаки.
Той факт, що тварини першої групи живуть сім'ями, вже говорить про те, що для них спілкування з допомогою очей важливіше, ніж для одинаків і пар, стверджують вчені.
Хижаки, що полюють групами, мають більш світлі радужки, ніж мисливці-одинаки. Це дало дослідникам підставу припустити, що багато видів використовують погляд для передачі невербальних сигналів всередині мисливської групи.
Так що очі — це дзеркало душі.
Джерело: ukr.media