Вчені пояснили, чому люди найчастіше забувають свої сни

Події, пережиті за день, спогади про щось, установки, дані собі перед сном, — все це, так чи інакше, накладає відбиток на якість нічного відпочинку. Найчастіше, прокинувшись вранці, людина не пам'ятає, що ж такого її приснилося. Дослідження вчених пояснюють цей феномен, інформує Ukr.Media.

Що таке гіпокамп

Причина забудькуватості снів полягає в гіпокампі. Це відділ головного мозку людини, що відповідає за емоції, пам'ять і здатність до навчання. І саме він відповідає за перетворення короткочасної пам'яті в довгострокову. Під час сну не всі ділянки нервової системи однаково відпочивають. Гіпокамп, як раз, самим останнім "відходить до сну". І самим останнім прокидається і включається в активну діяльність.

Коли людина пробуджується, є часовий відрізок часу, в якому сон зберігається в короткочасній пам'яті, але гіпокамп його не може сприймати, тому що ще спить. А коли він прокинеться, спогади про сон вже стерлися, нічого не запам'яталося.

Гормон

Здатність відзначати нові спогади протягом сну залежить ще й від рівня двох гормонів — ацетилхоліну і норадреналіну. Вони також відповідають в організмі людини за зберігання спогадів. Після того, як людина засинає, рівень гормонів знижується. У фазі "швидкого сну" найяскравіші враження і емоції складаються в спогад, який обов'язково хочеться запам'ятати. У цей період рівень ацетилхоліну повертається до початкового значення, а норадреналін залишається на низьких показниках. Дослідники вважають, що саме така ситуація провокує забудькуватість.

Як запам'ятати сон

Є кілька хитрощів, щоб спробувати запам'ятати свій сон.

 • Випити води перед сном. Тоді пробудження під час сну змусять гіпокамп прокинутися і почати працювати. Часті вставання вночі негативно впливають на якість відпочинку.
 • Подумки перед сном дати собі установку на запам'ятовування сну. Це також може допомогти. Після пробудження необхідно кілька хвилин провести в нерухомості, не відкриваючи очей, згадуючи сон, який приснився вночі. В цей час включиться гіпокамп, який переведе короткочасну пам'ять в довгострокову і збереже сон, як яскравий спогад.
 • Хронічний недосип призводить до патологічного набору ваги, проблем серцево-судинної системи, може навіть спровокувати депресію. Тому спати необхідно не менше 7 годин, а в окремих випадках і більше, щоб жити повноцінно, здорово, приймати адекватні рішення, уникати помилок і аварійних ситуацій. Жити і радіти життю.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *