Фахівцями був складений список з найсильніших по потужності випромінювання SAR (Specific absorption rate, питомий коефіцієнт поглинання електромагнітного випромінювання тканинами людини), інформує Ukr.Media.
Фахівці вивчили, як кожен популярний смартфон впливає на різні органи людини. Тому був складений рейтинг з найнебезпечнішими і безпечними мобільними гаджетами. Що характерно, в рейтинг потрапили топові смартфони від всіх відомих виробників.
Найнебезпечніші смартфони
Найбільш згубним SAR-випромінювання є для голови людини. У підсумку найнебезпечнішим для використання біля черепа виявився смартфон Google Pixel 3 XL. Його показники випромінювання склали 1,35 Вт/кг Слідом за ним йде Google Pixel 3 з показником 1,34 Вт/кг. Друге місце з Pixel 3 розділив також апарат OnePlus 6T від однойменного китайського виробника з таким же рівнем впливу на організм.
Якщо брати показники за негативного впливу випромінювання ( вплив на все тіло людини), то лідером антирейтингу стає Google Pixel 3 з таким же показником 1,34 Вт/кг. Друге місце несподівано посів південнокорейський апарат LG V40 з показником 1,28 Вт/кг Замикає трійку Google Pixel 3 XL з рівнем випромінювання 1,19 Вт/кг
По максимальному одноразовому випромінюванню багато смартфонів показують рівень більший 1,5 Вт/кг і вище, включаючи всі нові моделі Apple iPhone XS, Google Pixel 3, Samsung Galaxy Note 9/S9 та інші. Схоже, що FCC обмежує максимальне випромінювання смартфонів саме по цьому параметру.
Найбезпечніші смартфони
За рівнем випромінювання на голову, найбезпечнішим смартфоном експертами було визначено південнокорейський LG G7 з показником 0,22 Вт/кг. На другому місці опинився один з кращих мобільних пристроїв 2018 року Galaxy Note 9 з рівнем випромінювання – 0,27 Вт/кг Третю сходинку фахівці віддали Samsung Galaxy S9 – рівень випромінювання згубно виявився 0,35 Вт/кг
За рівнем випромінювання на все тіло найбільш нешкідливим смартфоном став "китаєць" vivo NEX з показником 0,29 Вт/кг Слідом за ним розташувався гаджет HTC U12+. Його рівень SAR-випромінювання склав 0,53 Вт/кг. Трійку лідерів цього рейтингу замкнув смартфон Xiaomi Pocophone F1с рівнем випромінювання 0,75 Вт/кг
Що таке SAR?
Стандарт SAR та методика його вимірювання була розроблена в 1996 році. Незважаючи на часту критику, цей метод вимірювання залишається одним з небагатьох методів оцінки впливу випромінювання смартфона на людину. Варто відзначити, що незважаючи на "страшні показники", наука поки не представила доказів саме згубного впливу на організм людини. Простіше кажучи, смартфони "фонять", але викликає SAR-випромінювання хвороби – точно невідомо.
Вчені досі не знайшли зв'язку між впливом випромінювання смартфонів на тканини людини з руйнуванням молекул ДНК або іонізацією тканин. Загальноприйнята точка зору свідчить, що організм людини, що складається з молекул води на 70%, може перетворювати енергію ВЧ-випромінювання в теплову енергію, при цьому зміна температури тканин мозку більше ніж на 1°С вважається критичним для здоров'я.
В Європі за стандартом IEC 62209-1 допустиме значення випромінювання становить 2 Вт/кг для 10 грамів тканин голови і 4 Вт/кг для інших частин тіла. За таких умов температура тканин зростає не більш ніж на 0,3°С, що вважається нешкідливим для організму. У США Федеральне агентство по зв'язку (FCC) сертифікує мобільні пристрої з рівнем SAR не більше 1,6 Вт/кг для 1 грама тканин. Грунтуючись на цих даних, всі вищеперелічені смартфони не перевищують критичного порога.
Тим не менш, для користувачів, які хочуть підстрахуватися та виключити будь-які маловивчені фактори впливу на своє здоров'я, більший чи менший рівень випромінювання SAR може стати вирішальним фактором при виборі смартфона.
Джерело: ukr.media