Науковці показали найчорніший матеріал в світі

У липні 2014 року вчені Національної фізичної лабораторії Великобританії і Surrey NanoSystems представили найчорніший у світі матеріал – Vantablack. Він поглинає 99,965% падаючого на нього випромінювання – видимого світла, мікрохвиль і радіохвиль. Матеріал Vantablack створений з вертикальних трубочок, які "ростуть" на алюмінієвій фользі, кожна з трубочок в 10 000 разів тонша людської волосини, передає Ukr.Media.

Ці трубки вирощені в лабораторних умовах на спеціальних аркушах алюмінієвої фольги. Коли людина дивиться на цей матеріал, йому дуже складно описати свої відчуття. Вона не до кінця розуміє, що бачать її очі. Форма, текстура і контури відсутні, залишаючи замість себе лише чорну безодню.

Vantablack може стати широко поширеним, його можна застосовувати для запобігання розсіювання світла в телескопах, поліпшення інфрачервоних камер, в системах теплового захисту і в якості покриття мініатюрних вузлів і елементів різних мікроелектромеханічних пристроїв.

Ціна на цей матеріал також незрозуміла, вчені обмежилися фразою "він дуже дорогий" Крім унікальних оптичних властивостей, новий матеріал Vantablack проводить тепло в сім разів краще, ніж мідь, а також володіє в десять разів кращою міцністю на розрив, ніж сталь.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *