Instagram дозволяє відслідковувати геодані тих, хто використовує мережу

Несподіваний відхід з Instagram його засновників і призначення нового глави викликали побоювання щодо посилення впливу Facebook на сервіс. І перший дзвіночок вже пролунав, інформує Ukr.Media.

Інсайдери виявили нову функцію. Вона дозволяє продуктами Facebook, включаючи Instagram і Messenger, збирати інформацію про місцезнаходження користувача, навіть якщо той звернув або закрив додаток. Журнал геоданих є додатковим джерелом інформації для таргетингу реклами. Без нього також не будуть працювати пошук безкоштовних точок доступу Wi-Fi і функція «Друзі поблизу» в основному додатку Facebook.

Нова опція відключена за замовчуванням і прихована від звичайних користувачів. На запит TechCrunch представники сервісу не стали спростовувати чутки, але відзначили, що на даний момент Instagram не зберігає історію місцезнаходжень.

І все ж таки стає очевидно, що Instagram втрачає свою незалежність. Щось подібне сталося з WhatsApp. При поглинанні месенджера в 2014 році Facebook обіцяли не об'єднувати облікові записи користувачів соцмережі і WhatsApp, але через кілька років зробилице. Єврокомісія навіть оштрафувала соцмережу на 110 мільйонів євро за обман при укладанні угоди.

До речі, опитування DuckDuckGo в березні цього року показав, що 57% американців не знають про те, що власником Instagram є Facebook. А 45% не підозрювали, що YouTube належить Google.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *