А ви знали, що зі звичайнісінької деревної золи можна приготувати ефективний мийний засіб? Раніше цей склад використовували для прання, миття посуду, виготовлення мила і вичинки шкіри. Сьогодні ми розповімо, як у домашніх умовах зробити натуральний, але при цьому потужний мийний засіб. Він обов'язково стане в пригоді вам у домашньому господарстві, інформує Ukr.Media.
Яка зола підійде?
Для виготовлення лугу необхідна зола від листяних дерев. Оскільки вони містять велику кількість гідроксиду калію. А саме він і надає лугу очищувальні властивості. Також велика кількість калію міститься в попелі соломи й стеблах соняшнику.
Гарячий спосіб приготування
Золу попередньо просіяти, щоб до неї не потрапили шматки сажі та вугілля — вони залишатимуть чорні плями під час прання. Далі насипати попіл у металеву ємність (каструлю або відро), залити водою в пропорції 1 частина попелу і 3 частини води, перемішати і поставити на вогонь.
Коли склад закипить, зменшити вогонь на мінімум і варити, регулярно помішуючи, 3-5 годин. Чим довше вариться — тим концентрованішим склад вийде. Після цього остудити рідину і дати відстоятися кілька годин. Світлу рідину вибрати ополоником в окрему ємність — це і є справжнісінький концентрований луг. Решту процідити через кілька шарів марлі.
Важливо! Концентрат лугу необхідно розбавити водою в пропорціях 1:3. Це потрібно, щоб не отримати опіки шкіри.
На цьому натуральний мийний засіб готовий! Залишки золи, що віддали луг, можна знову залити водою і також прокип'ятити 3-4 години, вийде той самий луг, але тільки менш концентрований.
Холодний спосіб
Відрізняється простотою в приготуванні. У ємність насипати просіяної золи, приблизно до половини об'єму. Далі заповнити ємність водою і залишити настоюватися на тиждень. Вміст ємності перемішувати 1-2 рази на день. Після закінчення тижня верхній (чистий) шар вибрати ополоником, а решту процідити через тканину або кілька шарів марлі. Концентрат також розвести з водою 1:3.
Цю ж золу можна використовувати повторно — з неї так само вийде луг, але менш концентрований.
Багато дачників тримають спеціальну бочку, в яку зсипають золу і готують мийний засіб. Чистий луг вони зливають в окрему ємність, а в бочку із золою регулярно доливають воду. Таким чином, у них завжди є запас натурального мийного засобу, який завжди дуже потрібен у господарстві.
Джерело: ukr.media