Як планувати свій день, щоб усе встигати

Планування — річ дуже корисна для всіх сфер життя. Як довгострокове так і короткострокове планування дозволяє структурувати плани, сформувати стратегію і розставити пріоритети. Так ви наочно можете побачити вашу мету та обов'язки, розподілити для них час і приступити до їхнього виконання. Наші поради допоможуть вам полегшити процес планування, інформує Ukr.Media.

Для початку візьміть ті інструменти, які допоможуть вам зафіксувати думки

Це може бути аркуш паперу, календар, щоденник або ж замітки в телефоні. Випишіть ті справи, які потрібно виконати, наприклад, за день. Додайте до списку всі важливі зустрічі або ж список покупок.

Далі прочитайте все ще раз, перегляньте список, можливо, ви забули записати якусь важливу справу

Виділіть для себе три головні завдання на день, які обов'язково потрібно встигнути виконати. Подумайте, як їх реалізувати?

Далі складаємо розклад

Для цього відмінно підходить щоденник, однак, якщо у вас немає бажання скрізь тягати з собою блокнот, можна завантажити додаток на телефон, в якому зберігається вся важлива інформація, або ж просто скористатися нотатками. Розподіліть важливі справи по часу, додайте пункти на дорогу, їжу або відпочинок і подумайте, куди можна вписати завдання, які залишилися.

Ось список топ-помічників для ефективного планування:

1. Todoist — фіксація завдань, планування та аналіз продуктивності праці. Лаконічно, просто і зручно! (Android | iOS)

2. Wunderlist — зручний інтерфейс, є можливість спільного побудови завдань. Також можна прикріплювати різні види файлів. (Android | iOS)

3. Doo — Get Things Done — досить цікавий органайзер, спеціально для естетів. Автоматично візуалізує ваші завдання і добирає до них оформлення. Додаток платне і тільки для iOS

Взагалі-то, всі зазначені програми хороші та зручні, проте слід спробувати кожну, щоб вибрати для себе найбільш ефективну.

Час від часу звертайтесь до вашого списку, щоб проаналізувати, чи продуктивно йде процес виконання завдань

Такими маленькими кроками ви будете переходити від одного завдання до іншого, не втративши при цьому важливих деталей, і виконувати все максимально ефективно.

У кінці дня обов'язково сядьте і проаналізуйте весь день

Що ви встигли зробити, на що витратили час даремно, що виконали швидко і на що пішла більша частина часу. Таким чином ви зрозумієте, в якому темпі ви можете працювати, які речі вас відволікають і на що потрібно звертати увагу в першу чергу.

Якщо ж навіть таке планування не допомагає вам ефективно працювати, радимо вам почитати літературу по тайм-менеджменту:

  • «Максимальна концентрація» — Люсі Джо Палладіно
  • «Легкий спосіб перестати відкладати справи на потім» — Нейл Фьоре
  • «Ессенциализм» — Грег МакКеон
  • «Як довести справи до ладу» — Девід Аллен
  • «Побори прокрастинацію! Як перестати відкладати справи на завтра» — Петро Людвіг

Плануючи ваші завдання, з часом зрозумієте, наскільки це зручно і важливо не забивати свою голову різними речами, часом зовсім непотрібними, і як правильно складений план допоможе підвищити вашу продуктивність до максимуму!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *