Скрипучий сніг під ногами – один з найромантичніших зимових звуків, який радує серце. Чому ж сніг скрипить?
Скрип снігу – не що інше, як тріск зламаних крижаних кристалів. Сніжинки у сніговому покриві розташовуються не впритул, а відокремлюються одна від одної шаром повітря. При тиску сніг ущільнюється, повітря йде, а сніжинки труться одна об одну, ламаючись при цьому. В результаті утворюється звук, схожий на скрип.
Скрип снігу не завжди однаковий. У морозну погоду він чується більш чітко, більш теплу – менш. Отже, найміцніші сніжинки будуть голосно рипіти, коли їх кристалики ламатимуться під ногами. Тому, сніжинки повинні бути при температурі між – 10 ºС і 20 ºС, щоб почути рипіння, інформує Ukr.Media.
Це пов'язано з тим, що при слабкому морозі поверхня сніжинок покривається тонким шаром води. Вода приглушує звук, який виникає при розломі кристалів. Крім того, наявність шару рідини призводить до того, що кристали змерзаються між собою. Так, у пухкого свіжого снігу зв'язок між кристалами слабкий, в той час як у злежалого снігу вони в рази міцніші. Тому і звук, який виникає при тиску на сніг, сприймається набагато більш низьким і схожий на шурхіт або хрускіт, але не на скрип.
Джерело: ukr.media