Прання завжди буде каменем спотикання, адже у кожної господині є свій особливий звід правил для очищення різних речей. Режими прання в пральній машині давно знайомі всім, проте чи все ми про них знаємо. Сьогодні розбираємося в температурних режимах та їх впливом на якість прання, інформує Ukr.Media.
Режими прання в пральній машині
Існує думка, що лише при високій температурі можливо відіпрати жовтизну, сірість і складні плями. Однак таке прання має ряд серйозних недоліків, про які ми поговоримо трохи нижче. Варто пам'ятати, що багато в чому чистота речей залежить ще і від засобів, які ви використовуєте. Хороший плямовивідник буде давати ефект і в холодній воді.
Чому не варто прати речі при температурі в 40 градусів і вище
Якщо вас хвилює екологічність прання, то температуру точно варто істотно знизити. Кількість електроенергії, яка використовується для прання у гарячій воді в рази вище, а тому і рахунки за комунальні послуги часом можуть нас вражати. Прати при температурі в 40 градусів і вище дорого, а зниження температури навіть на 10 % дозволяє економити більше 30 % електроенергії.
Більшість речей не рекомендують прати у воді високої температури. Виняток становить постільна білизна та рушники. Все інше можна сміливо відправляти на півгодинний режим при 30 градусах. Повірте, те, що не відіпралося при 30, не відіпреться і при 40. У нас достатньо речей, щоб не заношувати їх до такої міри, коли потрібно вже включати найвищу температуру для прання.
Багато тканин зношуються саме із-за тривалих режимів на високій температурі. Є припущення, що від синтетичних матеріалів може відділятися мікропластик, який потім потрапляє у воду, у тому числі і питну. Інші тканини просто деформуються, втрачають свій колір, якість та еластичність. Не варто захоплюватися високими температурами прання, якщо тільки ви не очищаєте дитячі речі. У цьому разі підвищення температури навіть необхідне.
Багато хто страшенно боїться бактерій і тому перуть при 40 градусах і вище. Однак бактерії зникають лише після кип'ятіння, а тому змінювати температурний режим машинки не має великого сенсу.
Щоб зробити свій побут більш екологічним, а заодно і зберегти сімейний бюджет від зайвих витрат, постарайтеся вибрати машинку, яка витрачає менше води. Зверніть також увагу на клас енергоспоживання. Можливо, така машинка буде коштувати трохи дорожче, однак насправді ви зекономите величезні суми на рахунках за комунальні послуги.
Порада: завжди заповнюйте бак машинки повністю. Не варто запускати пральну машину з однією-двома речами.
Джерело: ukr.media