Після покупки нової постільної білизни хочеться якнайшвидше дістатися до будинку, красиво заправити ліжко і поринути в сон. Але що щодо етапу прання білизни, яке так і хочеться пропустити, інформує Ukr.Media.
З'ясовуємо раз і назавжди, чи дійсно потрібно прати нову постільну білизну, перш ніж заправляти постіль.
Прати чи не прати?
Хоча прання нової постільної білизни може здатися марною тратою часу та грошей, обходити цей етап стороною не рекомендується. Чому? По-перше, попри те, що простирадла, наволочки та підковдри можуть виглядати ідеально чистими, вони, швидше за все, проходили обробку сумішами крохмалю та смол на фабриці для підтримання гладкості в упаковці та надання товарного вигляду. Саме через крохмаль деякі простирадла або наволочки можуть бути грубими на дотик, коли їх вперше дістають із упаковки.
По-друге, крім відчуття дискомфорту, яке викликає нова постільна білизна, хімічні речовини, що використовуються в процесі виробництва, а також пил, який міг скупчитися на полицях у магазині, можуть дратувати чутливу шкіру. У деяких людей взагалі може початися алергія. Навіть натуральні волокна, такі як бамбук, можуть накопичувати подразнюючі речовини перед тим, як потраплять у ваш будинок.
Якщо ви схильні до алергії або маєте чутливу шкіру, пил, сміття та хімічні речовини на новій постільній білизні можуть спричинити негативну реакцію. Якщо їх попередньо не випрати, це спровокує свербіж або подразнення шкіри під час сну.
Як правильно прати нову постільну білизну?
Перевірте етикетку на нову постільну білизну, перш ніж прати її. На бирці будуть вказані інструкції щодо догляду за матеріалом, завжди читайте їх у першу чергу. Зазвичай, темну постільну білизну потрібно прати у холодній воді, а бавовняну — у теплій.
Щоб позбавитися відчуття жорсткості, потрібно провести глибоку та ретельну чистку. При першому пранні нової постільної білизни додайте склянку харчової соди. Вона не тільки очистить постільну білизну від бруду та алергенів, а й пом'якшить її, видалить крохмаль і позбавить будь-яких запахів, що залишилися після виробничого процесу. Деякі рекомендують уникати використання будь-яких миючих засобів на цьому етапі та прати лише з содою.
Джерело: ukr.media