10 сигналів від брехуна

Все, що б не говорила вам людина, яка бреше, видасть мова його тіла! Просто будьте уважнішим зі своїм співрозмовником, щоб зробити для себе висновки, наскільки йому можна довіряти. Деякі рухи, жести і навіть абсолютно невинні слова можуть його повністю викрити, інформує Ukr.Media.

1. Він дуже метушиться

Якщо ваш співрозмовник не може припинити постукувати пальцями або похитувати ногою, якщо він постійно грає зі своєю краваткою чи крутить годинник на руці, то він банально нервує. Але він не бажає, щоб ви знали про його внутрішній стан, тому ця нервозність проявляється саме так: у метушливих і повторюваних рухах. Людина просто дуже хоче відчути себе більш розслабленою, і це його спосіб заспокоїтися.

2. Він говорить без угаву

Брехуни зазвичай говорять більше і довше, ніж потрібно. Навіщо? Щоб їх брехня здавалася переконливою. Коли ви задаєте йому просте питання, і він замість такої ж простої і зрозумілої відповіді пускається в розлогі міркування, то напевно його історія повністю «сфабрикована». Наприклад, якщо ви питаєте партнера, чому він повернувся додому на дві години пізніше, то це дуже просте питання, що не потребує десятихвилинної відповіді.

3. Він грає зі своїми волоссям

Брехун завжди нервує (див. пункт 1). Коли він торкається волосся і перебирає його, то це значить, що він не знає, куди подіти руки. Він тільки і думає про те, що з ними робити, а якісь рухи тільки допомагають людині, яка хоче трохи послабити внутрішню напругу.

4. Він торкається свого носа або рота

Брехуни часто намагаються прикрити обличчя, причому як свідомо, так і несвідомо. Коли ваш співрозмовник торкається свого носа або рота, зверніть увагу, як часто він це робить. Якщо такі рухи повторюються, то він намагається приховати своє обличчя від вас. Дуже красномовний сигнал!

5. Він покашлює

Така дія дає вашому нещирому співрозмовнику час, щоб спланувати свою брехню і зробити її максимально точною, обґрунтованою і незаперечною. Покашлювання, кректання або спроба прочистити горло укупі з довгими паузами – це всі ознаки того, що він довго думає про те, що сказати далі.

6. Він переграє з жестикуляцією

Коли людина явно занадто активна і робить багато рухів порівняно з його звичайною поведінкою і жестами, то це ознака того, що він намагається компенсувати свою брехню такими додатковими засобами. Вся ця награність – не що інше, як відчайдушні спроби переконати вас у тому, що він говорить правду.

7. Він не дивиться на вас

Співрозмовник дійсно боїться зустрітися з вами поглядом, оскільки розуміє, що його очі видадуть все те, що не вимовляє його рот. Погодьтеся, це дивно, коли при розмові людина відводить очі вбік. Якщо ви відчуваєте, що він всіляко уникає зорового контакту, то задумайтеся над правдивістю його промов.

8. Він займає оборонну позицію

Це не зовсім мова тіла, але якщо людина відразу ж приймає оборонну позицію, то він явно щось приховує. Коли ви намагаєтеся розпитати його про щось, він злиться або змушує вас почувати себе винуватим за поставлене питання. Якщо людині нічого приховувати, він відповідає спокійно, а не виходить з себе і не грає роль жертви.

9. Його голос змінюється

У людини, яка бреше, зазвичай змінюється тон голосу, стаючи вище або нижче. Обов'язково зверніть на це увагу, коли ви ставите питання і хочете отримати правдиву інформацію.

10. Він говорить повільно

Як і у випадку з покашлюванням, таким чином ваш співрозмовник намагається виграти час, щоб переконатися, що створена ним брехня добре прозвучить і буде навіть прийнята. Він не хоче поспішати і підстраховує себе, щоб не потрапити у цю хитросплановану ним же самим павутину брехні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *