Зеленський зустрівся з Радою з питань підтримки підприємництва. Деталі

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із представниками Ради з питань підтримки підприємництва, про це він написав у соцмережах. Глава держави назвав її «змістовною й конструктивною». За словами бізнесмена, члена Ради Олега Гороховського, до кожного з обговорених питань окреслено план дій та способи участі бізнесу в напрацюванні рішень.

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із представниками Ради з питань підтримки підприємництва /Офіс Президента України

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із представниками Ради з питань підтримки підприємництва Фото Офіс Президента України

Ключові факти

  • За словами Зеленського, держава та бізнес продовжують об’єднувати зусилля задля економічного зростання України. «Маємо чіткий перелік найбільш нагальних питань. Працюємо, щоб знайти рішення для кожного з них», – написав він.
  • Учасники зустрічі обговорили питання зменшення тиску правоохоронців на легальний бізнес, оновлення принципів роботи Бюро економічної безпеки, а також необхідність підтримки підприємств ВПК, зміни до законодавства.
  • Увагу приділили запровадженню цифрових рішень для осучаснення взаємодії держави та бізнесу, а саме – створенню платформи для отримання зворотного зв’язку від бізнесу та аналітичного модуля до Єдиного реєстру досудових розслідувань, який дасть змогу в режимі реального часу бачити повну картину щодо кримінальних проваджень у країні.
  • Співзасновник ТОВ «Фінтех Бенд » та проєкту Monobank, член Ради Олег Гороховський зазначив, що до кожного з обговорених питань окреслено план дій та способи участі бізнесу в напрацюванні системних і конкретних рішень. «Треба багато чого зробити, щоб все це запровадити. Система дуже потребує перезавантаження за багатьма напрямками…», – написав він.

  • «Ключові завдання які ставили для себе на зустріч – виконані… Зустріч з Президентом було позитивною. Тепер уряд має виконати свою частину роботи, ВРУ свою, а ми свою», – написав голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

  • Очільник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що на зустрічі були присутні перша віцепремʼєр – міністр економіки Юлія Свириденко, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Генеральний прокурор Андрій Костін, заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма, радниця керівника Офісу Дарія Зарівна.
  • За словами Єрмака, Рада вже провела низку зустрічей і напрацювала перелік найнагальніших питань.
  • Свириденко зауважила, що для поліпшення бізнес-клімату в Україні було визначено дев’ять основних напрямів. Очікується, що впровадження всіх запланованих заходів сприятиме економічному зростанню України та збільшенню кількості робочих місць.
  • Щодо кожного з обговорених питань окреслено план дій та способи участі бізнесу в напрацюванні системних, конкретних рішень із залученням Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, широкого кола бізнесменів та на базі платформи «Зроблено в Україні».

Контекст

22 січня члени економічного блоку уряду та керівництво Верховної Ради провели закриту зустріч із підприємцями. Тема зустрічі – тиск силових структур на бізнес після арешту Ігоря Мазепи та обшуків в інвесткомпанії Concorde Capital. 

Ввечорі, 23 січня, Рада національної безпеки та оборони (РНБО) опублікувала перелік кроків, які мають налагодити діалог із бізнесом. Рішення РНБО передбачає створення Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану. 

У створену за рішенням РНБО Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану увійшли співзасновник monobank Олег Гороховський, співзасновник «Нової пошти» Вячеслав Климов, засновник Ajax Systems Олександр Конотопський, голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, співвласник Biopharma Костянтин Єфименко, засновник Netpeak Group Артем Бородатюк та президент SoftServe Тарас Кицмей.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *