Зеленський підписав безпекову угоду зі Швецією

Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Королівства Швеція Ульф Крістерссон 31 травня у Стокгольмі підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. Вона передбачає фінансову, військову підтримку та співпрацю у сфері військово-промислового комплексу. Про це повідомила пресслужба Офісу президента. 

⚡️В останні дні весни даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом F700 до кінця місяця Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • У 2024–2026 років Швеція надасть Україні військову допомогу на 75 млрд шведських крон (€6,5 млрд). Це приблизно €2,2 млрд на рік. Сума допомоги зростатиме протягом десятирічного терміну дії документа, йдеться у повідомленні ОП.
  • Військова підтримка України охоплює авіацію та протиповітряну оборону, бронетехніку, артилерію, посилення морської безпеки, сприяння розмінуванню й безпілотні апарати.
  • Швеція передаватиме Україні артилерійські системи Archer і бойові машини CV90. Також вивчатиметься можливість їх спільного виробництва.
  • Унікальною частиною угоди зі Швецією є надання спеціалізованих літаків ASC 890, а також перспектива передачі Україні літаків JAS 39 Gripen, включно з відповідним навчанням.
  • Швеція також зобовʼязалася підтримувати розвиток сучасного оборонно-промислового потенціалу України та розвиватиме двосторонню співпрацю щодо локалізації, ремонту, технічного обслуговування та виробництва шведської оборонної продукції в нашій країні.
  • Окремі блоки угоди стосуються підтримки Української формули миру, санкцій, відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності, а також допомоги Україні в економічному відновленні, відбудові, захисті критичної інфраструктури.
  • Крім того, Швеція чітко підтвердила підтримку України на шляху до членства в ЄС і НАТО.

Контекст

12 січня Зеленський підписав угоду з премʼєр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. 16 лютого безпекову угоду було підписано з Німеччиною та Францією. 

23 лютого Україна та Данія уклали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. 

1 березня Україна підписала безпекову угоду з Нідерландами.

3 квітня Україна та Фінляндія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. А вже за тиждень, 10 квітня, безпекову угоду Україна підписала із Латвією.

27 травня безпекову угоду було підписано із Іспанією, 28 травня – з Бельгією та Португалією.

Президенти США та України підпишуть двосторонню безпекову угоду під час саміту G7 в Італії у червні, повідомили напередодні джерела FT. Очікується, що угода з США стане найбільш значущою серед інших угод, підписаних досі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *