Україна – в першій десятці рейтингу благодійності. Скільки українців донатять

У 2024 році Україна посідає сьоме місце у світовому рейтингу благодійності, повідомила британська організація Charities Aid Foundation (CAF), що формує перелік. Торік українці були на другій позиції.

Як «Повернись живим» управляє репутацією та будує стосунки із державою і бізнесом? Як побудовано процеси всередині фонду, які стимули та мотивація живлять команду? Як досягається абсолютна прозорість? Дізнайтеся від директора БФ Тараса Чмута вже 23 серпня на форумі «Майстри добра» у Львові. Долучайтеся!

Ключові факти

  • Україна третій рік поспіль входить до першої десятки країн у світовому рейтингу благодійності World Giving Index.
  • У 2024-му українці опустилися на пʼять позицій порівняно з попереднім роком. Водночас Україна входить до пʼятірки держав, чий рейтинг благодійності зріс найбільше за останнє десятиліття.
  • За даними CAF, серед дорослих українців 77% опитаних допомагають незнайомцям, 67% донатять і 27% волонтерять.
  • У 2024 році до благодійності були залучені рекордні 4,3 млрд людей у світі, що еквівалентно 73% дорослого населення, йдеться у звіті CAF. Сьомий рік поспіль найщедрішою країною стає Індонезія, де 90% громадян роблять фінансові пожертви, а 65% волонтерять.
  • До першої десятки рейтингу ввійшли лише дві найбільші економіки світу (Індонезія та США), а одна з найбідніших країн світу – Гамбія – посідає четверте місце.

Найщедріші країни світу:

  1. Індонезія
  2. Кенія
  3. Сінгапур
  4. Гамбія
  5. Нігерія
  6. Сполучені Штати
  7. Україна
  8. Австралія
  9. ОАЕ
  10. Мальта

світовий рейтинг благодійності /інфографіка Charities Aid Foundation (CAF)

До першої десятки світового рейтингу благодійності ввійшли лише дві найбільші економіки світу – Індонезія та США. Фото інфографіка Charities Aid Foundation (CAF)

Контекст

Світовий рейтинг благодійності публікують щорічно з 2010 року на основі даних всесвітнього опитування компанії Gallup World View. Рейтинг формують за трьома критеріями – пожертвування, волонтерство та допомога громадян незнайомим людям. У 2024-му в дослідженні взяли участь понад 145 000 респондентів зі 142 країн.

У 2023 році тільки найбільші українські фонди витратили понад 1,5% ВВП, що співставно з галузями, як-от будівництво або експорт чорних металів. 23 серпня Forbes Ukraine проведе у Львові форум «Майстри добра», де підприємці, благодійні фонди та експерти обмінюватимуться ідеями, рішеннями та ефективним досвідом благодійності.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *