Президент Володимир Зеленський звернувся до уряду Польщі та Європейської комісії із закликом провести переговори на кордоні через протести польських фермерів, йдеться у відеозверненні глави держави. Зеленський доручив Кабінету Міністрів найближчим часом, до 24 лютого, прибути на кордон із Польщею.
📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.
Ключові факти
- «Україна прагне спільно та справедливо вирішити ситуацію на кордоні – абсолютно прагматично», – сказав президент.
- Він зазначив, що доручив усьому уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні з Польщею. Зокрема і міністру оборони, бо блокада на кордоні «додає загроз і для постачання зброї нашим хлопцям на фронт».
- Зеленський звернувся до уряду Польщі, зокрема премʼєр-міністра Дональда Туска та міністрів, із проханням приїхати до кордону з Україною, а польського президента Анджея Дуду просив підтримати діалог між країнами.
- Президент наголосив, що також готовий бути на кордоні разом із урядом і звернувся до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь представник ЄК.
- «Досить Москви на наших землях. Досить непорозумінь. Не можна принижувати одне одного, не можна принижувати ані українських, ані польських фермерів. Нам потрібна єдність», – сказав глава держави.
Контекст
Вранці 20 лютого польські фермери розпочали загальний страйк, блокуючи майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і ПП на кордоні з Україною. Поблизу ПП «Медика – Шегині» протестувальники перекрили залізницю та розсипали збіжжя із зерновозів.
Також на пункті перетину кордону «Рава-Руська – Гребенне» польські протестувальники зупинили пасажирський автобус.
Українська влада вже поінформувала Єврокомісію про ситуацію з блокуванням українського кордону, зокрема про блокування пасажирського руху й висипання зерна з товарного поїзда. Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що протест польських фермерів на кордоні з Україною вдасться зупинити завдяки переговорам, як це було під час мітингів перевізників. За його словами, зараз відбуваються переговори між польським урядом і фермерами, а також профспілками для того, щоб розблокувати кордон.
Чого хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes.
Станом на ранок 21 лютого базові агропродукти неможливо доправляти через українсько-польський кордон, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, уряди обох країн продовжують переговори.