Євросоюз продовжить на рік льготний режим торгівлі з Україною, але зі змінами

Європейський парламент та Рада ЄС 19 березня досягли попередньої домовленості про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України. Проте, євродепутати домоглися від Єврокомісії посилення обмежень. Про це йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

Що допомагає українському бізнесу відштовхнутися від дна? 22 березня на «Саміті експортерів» від Forbes топкомпанії поділяться інструментами та прогнозами з розвитку експорту. Спікери з «Метінвест», Kernel, Nemiroff, «Біосфери» та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Ключові факти

  • Тимчасове призупинення ввізних мит та квот на експорт української сільгосппродукції до ЄС буде продовжено до 5 червня 2025 року, «щоб підтримати Україну в умовах агресивної російської війни», йдеться у повідомленні.
  • Водночас Брюссель зможе вжити швидких дій та запровадити будь-які заходи, які вважатиме необхідними, якщо український імпорт «спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС».
  • «Екстрене гальмування» може застосовуватися для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів: птиці, яєць та цукру. Депутати Європарламенту розширили цей список, включивши до нього овес, кукурудзу, крупи та мед.
  • Крім того, депутати домоглися від Єврокомісії «твердих зобовʼязань» щодо заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України.
  • Якщо імпорт цих груп товарів перевищить середні обсяги за два попередні роки, будуть застосовані обмеження.

Контекст

13 березня Європарламент схвалив пропозицію Єврокомісії щодо продовження лібералізації торговельного режиму з Україною і Молдовою до 5 червня 2025 року. Водночас нові правила дозволять Брюсселю реагувати на зміни на ринку ЄС через український імпорт.

Україна прийме обмеження на торгівлю з ЄС, щоб розрядити політичну суперечку з Польщею, але натомість закликає Брюссель заборонити імпорт російського зерна, заявив раніше заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка. 

За даними Євростату, експорт російського зерна до ЄС збільшився більш ніж на 50%, до 1,5 млн т у період з 2022-го по 2023 рік.

Цього тижня Єврокомісія має представити свою пропозицію щодо кількісних обмежень імпорту зерна з Росії та Білорусі, але про повне ембарго не йдеться.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *