Британцям, ймовірно, доведеться зіткнутися з нестачею деяких сортів чаю, одного з улюблених напоїв, після того, як супермаркети попередили про ризики для поставок через перебої в судноплавстві в Червоному морі, пише Reuters.
Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.
Дякуємо за підписку Підписатися
Ключові факти
- Британський консорціум роздрібної торгівлі заявив, що спостерігався «тимчасовий збій» у постачаннях чорного чаю, а джерело в галузі повідомило, що були деякі затримки також із ароматизованим чаєм.
- Попередження про затримки є першим щодо продуктів харчування після попереджень від брендів одягу. Зокрема, декілька великих британських ритейлерів одягу, серед яких Next і Primark, попереджали про потенційні наслідки перебоїв у постачаннях через кризу в Червоному морі.
- «У роботі деяких ліній чорного чаю спостерігаються тимчасові перебої, але вплив на споживачів буде мінімальним, оскільки ритейлери не очікують серйозних проблем», – сказав Ендрю Опі, директор з продуктів харчування та сталого розвитку Британського консорціуму роздрібної торгівлі.
- Джерело в галузі, знайоме з виробництвом у Великій Британії, сказало, що, хоча були деякі затримки, вони не очікують великого дефіциту.
- Генеральний директор Інституту експорту та міжнародної торгівлі (IEIT) Марко Форджіоне заявив, що чай може бути «першим із багатьох товарів, які опинилися в кризі ланцюжка поставок».
Контекст
Велика Британія, пʼятий за величиною імпортер чаю у світі, отримує більше половини чаю, що імпортується, з Кенії та Індії, що робить її залежною від маршруту через Червоне море.
За даними IEIT, необроблений чай відправляється до Великої Британії для переробки та упаковки, що робить країну 10-м за величиною експортером у світі.
Через водний шлях, який зʼєднує Червоне та Середземне моря, проходить від 10% до 15% світової торгівлі й 30% контейнерних перевезень. Це основний торговий маршрут між країнами Азії та Європи. Альтернативний маршрут судноплавства навколо мису Доброї Надії в Південній Африці збільшує подорож на 10–14 днів.
Через атаки єменських хуситів кількість контейнеровозів у гирлі Червоного моря, що прямують до Суецького каналу або з нього, в перший тиждень січня скоротилася на 90% порівняно з початком 2023 року.
Очікується, що перебої в доставці через кризу в Червоному морі призведуть до зростання цін та псування продуктів харчування. Ситуація може зупинити уповільнення глобальної інфляції та вплинути на постачання продовольства. Водночас директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва вважає, що криза у Червоному морі наразі має наслідки, але не такого масштабу, який міг би суттєво підірвати прогнози зростання світової економіки. За її словами, вплив має більш локальний характер.