В Росії арештували колишні російські активи алкогольного холдингу Global Spirits

Районний суд Курська заарештував активи російського виробника алкогольної продукції, які раніше належали холдингу Global Spirits українського бізнесмена Євгена Черняка. Наступним кроком може стати їх націоналізація, пише РБК.

Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, Diia.City United, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Ключові факти

  • Арештовані Феодосійський завод коньяків і вин, «Кримський винний дім», лікеро-горілчані заводи «Русский север» у Вологді и «Родник и К» у підмосковних Митищах, а також дистрибʼютори «Традиции успеха», «Стандарт качества» і «Новый уровень», свідчать дані Федеральної служби судових приставів.
  • Вартість згаданих активів оцінюється у щонайменше 15 млрд руб, заявляв гендиректор «Infoline-Аналітики» Михайло Бурмістров. Арешт активів спрямований на забезпечення виконання майбутнього рішення про націоналізацію, вважає керуючий партнер юридичного бюро «Замоскворечье» Дмитро Шевченко.

Контекст

Global Spirits раніше заявляв, що після лютого 2022 року відкликав ліцензію на виробництво алкогольної продукції на російському та білоруському ринках. 

У травні 2022-го російські ЗМІ повідомили, що алкогольні заводи, що випускали горілку «Хортиця», «Мороша», «Первак» із портфеля холдингу Global Spirits, змінили власника в РФ.

Використання брендів холдингу на території Росії компанія вважає неправомірним і оскаржувала це в суді Кіпру.

Водночас проти Черняка у РФ відкрили «кримінальну справу». Його підозрюють у «спонсорстві тероризму за перерахування грошей на потреби ЗСУ». Російське МВС оголосило Черняка в розшук, а Росфінмоніторинг вніс його до реєстру осіб, причетних до тероризму та екстремізму.

Російський Мінфін почав готувати передачу активів Global Spirits у тимчасове управління Росмайна наприкінці минулого року, писали «Ведомости». Передача активів нібито повʼязана зі справою про фінансування ЗСУ, порушеною проти Черняка, зазначав співрозмовник видання.

До початку війни в Україні «Хортиця» була лідером російського горілчаного ринку з часткою 5,3%, друге місце посідала «Мороша» з 4,4%, а третє — «Біленька» з 4%, за даними «Коммерсанта». 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *