Український сервіс онлайн-виклику авто Uklon розглядає можливість повернення поїздок вночі в деяких містах України. Про це в інтерв’ю Forbes розповів СЕО компанії Сергій Гришков. Робота в комендантську годину була однією з причин, через яку компанію атакував Telegram-канал «Джокер».
Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!
Ключові факти
- «Ми маємо низку офіційних запитів від місцевих адміністрацій, які просять нас повернути роботу сервісу в комендантську годину», – каже СЕО Uklon Сергій Гришков.
- За його словами, відновити роботу сервісу вночі можуть у деяких містах на Заході України.
- Наразі компанія обговорює питання повернення поїздок вночі з місцевими державними й воєнними органами та силовими структурами. «Конкретних термінів поки що немає», – додає він.
Контекст
Uklon був єдиним великим сервісом райдхейлінгу, який здійснював поїздки в комендантську годину під час повномасштабного вторгнення. В компанії пояснювали, що залишали таку можливість для людей, у яких траплялись екстрені випадки. Водночас порушення комендантської години в компанії заперечували.
14 березня 2024-го компанія обмежила роботу сервісу в комендантську годину після отриманого компанією 7 березня звернення Патрульної поліції Києва.
Звернення поліції з’явилося на тлі масових публікацій про роботу компанії в Telegram-каналі «Джокер». Цей канал у своїх публікаціях протягом кількох тижнів у лютому-березні 2024-го звинувачував Uklon нібито в ухиленні від сплати податків завдяки реєстрації компанії та проведенню частини транзакцій через Кіпр, необґрунтованих цінах, роботі в комендантську годину, на відміну від конкурентів, а також у співпраці з платіжною платформою Fondy, яка, ймовірно, повʼязана з діяльністю у РФ.