Суд відкрив справу про банкрутство Полтавського ГЗК Ferexpo від повʼязаної компанії «Кисень»

Господарського суду Полтавської області 26 лютого прийняв заяву компанії «Кисень» про відкриття справи про банкрутство Полтавського ГЗК, який входить до групи Ferexpo. «Кисень» у звітах групи – серед повʼязаних компаній. 

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Підготовче судове засідання призначено на 12 березня.
  • «Кисень» запропонував арбітражним керуючим Вячеслава Лецкана.
  • У звітах Ferexpo «Кисень» – серед повʼязаних компаній. На липень 2023-го група була винна компанії $156 000.

Контекст

Полтавський ГЗК – власник найбільших запасів залізняку в Європі та ключовий актив Ferrexpo, що котирується на Лондонській фондовій біржі. На відміну від інших українських гірничо-збагачувальних комбінатів, він фокусується на виробництві якісних котунів – продукції з високою доданою вартістю. Тому ПГЗК вважається одним із найпривабливіших інвестиційних обʼєктів на ринках, що розвиваються. 

Мажоритарний власник гірничодобувної групи Ferrexpo – Костянтин Жеваго, проти якого в Україні порушено низку кримінальних справ. 

Також кілька кримінальних справ порушено проти голови правління Полтавського ГЗК Віктора Лотоуса.

Раніше Жеваго відстояв у Верховному Суді Полтавський ГЗК. 19 квітня 2023-го Велика палата Верховного Суду України частково задовольнила касаційну скаргу компанії Ferrexpo AG щодо рішення суду попередньої інстанції. У вересні 2022-го Північний апеляційний господарський суд визнав недійсною купівлю у 2002-му гірничорудною компанією Ferrexpo 40,19% акцій Полтавського ГЗК і передав їх чотирьом компаніям, які належать колишнім акціонерам ПГЗК. Більше про це читайте в матеріалі Forbes.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *