Опублікована 22 квітня ухвала Київського апеляційного суду свідчить, що 16 квітня суд не скасував арешт 100% корпоративних прав оператора веж UkrTower, який належить турецькому телеком-холдингу Turkcell. У коментарі Forbes «Датагруп-Volia» пояснила, що 18 квітня відбулося друге засідання, на якому арешт усе ж було знято. Ухвалу поки що не опубліковано.
Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- 22 квітня в реєстрах зʼявилася ухвала суду стосовно апеляції арешту третього за розміром українського оператора lifecell та оператора веж UkrTower. Їх разом із мережею колцентрів Global Bilgi купує французький мільярдер Ксавʼє Ньєль за $525 млн.
- У день судового засідання, 16 квітня, апеляційний суд скасував арешт 19,8% корпоративних прав lifecell. Натомість рішення стосовно UkrTower було незрозумілим – через технічні проблеми сторони не почули вердикт судді. Як свідчить ухвала суду від 16 квітня, 100% корпоративних прав UkrTower залишилися арештованими.
- 18 квітня відбулося друге засідання, йдеться в письмовому коментарі СЕО «Датагруп-Volia» Михайли Шелемби, який очолить lifecell після закриття угоди. Рішенням другого засідання 18 квітня було скасовано арешт 100% прав оператора веж UkrTower, ідеться в коментарі. Ухвалу другого засідання апеляційного суду ще не опубліковано.
Контекст
У жовтні 2023-го Шевченківський суд Києва арештував корпоративні права всіх компаній в Україні, що нібито належали підсанкційним російським бізнесменам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Серед них – третій за розміром оператор lifecell та інші активи турецького Turkcell (ТОВ «Пейселл» і ТОВ «Укртауер»). За тиждень суд виправив ухвалу і зменшив арештовану частку lifecell зі 100% до 19,8%.
lifecell на 100% належить Turkcell. Це публічна компанія, що вільно торгується на Стамбульській та Нью-Йоркській фондовій біржах, 54% належать приватним акціонерам. Ще 26,2% Turkcell належить Фонду добробуту Турецької Республіки (TWF). Решта 19,8% – власність люксембурзької компанії IMTIS Holdings S.à.r.l, а вже нею повністю володіє нідерландська LetterOne, йдеться у вересневому звіті для акціонерів Turkcell. Серед бенефіціарів LetterOne – Фрідман, Косогов й Авен.
«Він (Фрідман. – Forbes) не має повноважень ухвалювати рішення навіть у межах Turkcell. За весь час ми не виплатили жодної копійки дивідендів ні Turkcell, ні компанії Фрідмана», – казав Forbes CEO lifecell Ісмет Язиджи.
7 березня 2024-го Turkcell подав апеляцію щодо рішення про арешт 19,8% корпоративних прав ТОВ «Лайфселл» і 100% корпоративних прав ТОВ «Укртауер» та ТОВ «Пейселл». Перше засідання перенесли.
8 квітня інвесткомпанія NJJ Holding французького мільярдера Ксав’є Ньєля оголосила про плани злиття lifecell та провайдера домашнього інтернету «Датагруп-Volia». Заявку на придбання lifecell та ще двох українських активів турецької Turkcell Антимонопольний комітет (АМКУ) розглядає понад три місяці.
Потенційно придбання lifecell буде одним із найбільших M&A в Україні за останнє десятиріччя. Ньєль готовий заплатити за українські активи $525 млн. Також у березні АМКУ дозволив Ньєлю придбати «Датагруп-Volia». Сума угоди може бути $120 млн, писав раніше Forbes.
Дисклеймер: уточнено в заголовку, що суд зняв арешт з UkrTower, та додано коментар «Датагруп-Volia».