Суд продовжив Роману Гринкевичу термін тримання під вартою, зменшивши заставу до 469 млн грн

Печерський районний суд Києва частково задовольнив клопотання прокурора і залишив Романа Гринкевича під вартою до 17 квітня, при цьому розмір застави зменшили з 500 млн грн до 469 млн грн, пише «Суспільне». Захист Гринкевича подаватиме апеляцію.

Ключові факти

  • Прокурор Олександр Ливчук просив продовжити запобіжний захід тримання під вартою, строк якого спливає 17 березня. За його словами, Роман Гринкевич може переховуватися від слідства і суду, а також виїхати за кордон.

Закупівлі неякісного одягу для ЗСУ. Суд продовжив Роману Гринкевичу термін тримання під вартою, зменшивши заставу /Фото 1

Фото: Ліля Гончарук/Суспільне

  • Адвокати Гринкевича виступали проти клопотання прокурора і просили застосувати більш мʼякий запобіжний захід.
  • Роман Гринкевич заявив, що підозру вважає необґрунтованою і від слідства переховуватись не буде.
  • Він заявив, що його «закрили в СІЗО з нереальною заставою» і він не має змоги висвітлити свою позицію.

Контекст

У грудні 2023 року ДБР заявило, що львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича викрито на спробі підкупу одного з керівників Бюро. Підприємець нібито пропонував хабар посадовцю у сумі $500 000 за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній під час розслідування кримінального провадження.

Також повідомлялося, що родина бізнесмена та сам Гринкевич, імовірно, причетні до розкрадання понад 1 млрд грн. Кошти планували виділити на потреби ЗСУ, а саме на одяг для бійців. Відповідно, три будівельні компанії Гринкевичів отримали від Міноборони 1,5 млрд грн для того, аби вони постачали одяг для військових.

Печерський райсуд Києва обрав львівському бізнесменові запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після цього Міноборони заявило, що розриває контракти з компаніями, що повʼязані з сімʼєю Гринкевича.

11 січня ДБР повідомило, що слідчі провели обшуки за адресами проживання та роботи бізнесмена, за адресами проживання директорів та офісів підконтрольних йому компаній. Майно Гринкевича та його оточення арештоване для відшкодування завданих державі збитків, заявило ДБР.

18 січня правоохоронці оголосили в розшук сина Ігоря Гринкевича – Романа. 22 січня його затримали в Одесі. Він є одним із підозрюваних у справі про закупівлю неякісного військового одягу для потреб ЗСУ, збитки Міноборони правоохоронці оцінили більш як у 934 млн грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *