Санкції на алюміній з Росії. «Русал» може втратити 36% продажів

Російський алюмінієвий гігант «Русал» ризикує втратити 36% продажів у результаті санкцій, які запровадили Велика Британія та США. Це може змусити компанію скоротити виробництво до мінімумів з 2008 року, пише Bloomberg із посиланням на близьке до компанії джерело.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Дякуємо за підписку Підписатися

Ключові факти

  • За оцінкою компанії, санкції можуть торкнутися щонайменше 1,5 млн т річного обсягу продажів. «Русал» минулого року випустив 3,8 млн т і реалізував 4,2 млн т. 
  • «Русал» може бути змушений скоротити виробництво, сказав співрозмовник агентства, порівнявши ситуацію зі світовою фінансовою кризою у 2008 році.
  • Як зазначило джерело в компанії, «Русал» стурбований тим, що один із найбільших споживачів російського алюмінію Glencore скористається санкціями, щоб посилатися на застереження про форс-мажорні обставини, або спробує домовитися про дисконт.

Контекст

12 квітня США та Велика Британія заборонили імпорт алюмінію, міді та нікелю з РФ. Тепер London Metal Exchange (LME) заборонено приймати нові партії цих металів із Росії. 

Вироблена після 13 квітня російська продукція не може продаватися на ключовій світовій біржі, де визначається бенчмарк на кольорові метали, та надходити на її склади. 

Як пояснювала LME, випущений до 13 квітня російський метал може, як і раніше, прийматися, якщо його продавець надасть докази щодо терміну його виробництва.

На складах LME на алюміній припадає левова частка російського металу – 311 000 т із 400 000 т, що становить 91% від загальних запасів. 

«Русал» офіційно заявив, що санкції не впливають на постачання, оскільки не торкаються глобальних логістичних рішень компанії, доступу до банківської системи та системи виробництва.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *