Росія заборонить експорт бензину на тлі атак дронів по нафтопереробним заводам

Уряд Росії запровадить піврічну заборону на експорт бензину до інших країн з 1 березня, пише «Радіо Свобода». Обмеження буде запроваджено після серії атак дронів на нафтопереробні заводи у РФ та аварій.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Заборона діятиме півроку, повідомив представник віце-премʼєра Росії Олександра Новака. Вона повинна допомогти утримати ціни у сезон збільшеного попиту на пальне на тлі скорочення виробництва.
  • Крім того, НПЗ, як очікується, зобовʼяжуть продавати 16% дизельного палива на біржі. Нині вони мають продавати 12,5%.
  • У січні-лютому низка нафтопереробних заводів в Росії, у тому числі у Волгограді, Краснодарському краї, Туапсе та Усть-Лузі, були пошкоджені внаслідок атак безпілотників. Також сталася аварія на Нижегородському НПЗ. Виробництво бензину у Росії було скорочено майже на 2%.
  • На цьому фоні біржові ціни на бензин АІ-92 та АІ-95, а також на літнє дизпаливо з початку року зросли на 8–23%.
  • Заборона на експорт палива вже вводилася урядом РФ восени. Тоді галузеві експерти зазначали, що уряд не має можливості довго підтримувати таку заборону.

Контекст

18 січня під ударом дронів опинився нафтовий термінал у Ленінградській області. 19 січня дрон атакував нафтобазу, що належить «Роснєфті» у місті Клинці Брянської області. А 21 січня приліт безпілотника спричинив пожежу на терміналі «Новатека» в морському порту Усть-Луга в Ленінградській області.

25 січня українські дрони атакували НПЗ у Туапсе. Роботу підприємства, яке переробляє щороку до 9 млн т сировини, паралізувало після пожежі. Цей НПЗ – єдиний на чорноморському узбережжі Росії та входить до десятки найбільших у РФ.

Під атаками дронів опинилася інфраструктура, яка торік принесла РФ третину експортних надходжень. Географія ударів – від Чорного моря до витоків Волги. Детальніше про те, якими можуть бути наступні цілі атак – у матеріалі Forbes Ukraine.

За другий тиждень лютого підприємства у РФ переробляли 5,16 млн барелів нафти на день. Згідно з розрахунками Bloomberg, це на 94 000 барелів на день менше, ніж попереднього тижня. Нафтопереробка в Росії ще більше постраждала, оскільки НПЗ борються зі збитками, завданими атаками дронів. З початку цього року внаслідок українських атак було пошкоджено шість нафтопереробних заводів, на частку яких припадало близько 18% від загального обсягу переробки нафти в Росії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *