Віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запропонував три зміни в роботу української системи вищої освіти. Про це він розповів під час конференції Forbes Tech у Львові.
Ключові факти
- Перша ініціатива – створення при університетах наглядових рад, які будуть обирати ректора. «Від ректора залежить, які він ставить KPI, як він буде менеджмент наймати. Так працює УКУ або виші у США», – зазначає Федоров.
- Також він запропонував змінити формулу фінансування університетів, щоб виші отримували гроші не лише за бюджетні місця від держави. Серед інших факторів за які університетам можуть виділяти фінансування Федоров назвав досягнення в науці, залучення іноземних спеціалістів, запуск нових напрямків, залучення нових студентів та маркетинг.
- Крім того, міністр пропонує ввести гранти для спеціальностей, які на сьогодні не є пріоритетними для держави, зокрема юристів та економістів. Для вступу на такі напрямки Федоров пропонує видавати кращим випускникам гранти, щоб вони самі вирішували в який виш їм йти навчатися.
- «Гранти, ефективні ректори та зміна системи фінансування – це те, що змінить нашу освіту», – зазначає Федоров.
Контекст
31 жовтня експрезидента «Київстару» Петра Чернишова призначили радником міністра освіти Оксена Лісового з питань корпоративного управління в університетах та розвитку університету «Київський авіаційний інститут», який утворився після реорганізації НАУ.
Наглядова рада КАІ обиратиме та звільнятиме ректорів, затверджуватиме кандидатури деканів і проректорів, залучатиме інвестиції від бізнесу, писав Федоров у своєму Telegram.
На початку листопада Мінцифра оголосила про запуск в Україні проєкту Future Perfect, мета якого – зробити англійську мовою міжнародного спілкування в Україні.