Путін хоче обмежити вивезення з Росії урану, титану та нікелю

Російський президент Володимир Путін доручив своєму уряду готувати обмеження на експорт урану, титану та нікелю, повідомила його пресслужба. За його словами, рішення буде відповіддю на західні санкції і обмеження.

Російська економіка може втратити можливість експортувати затребувані у світі кольорові метали.

За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!

Ключові факти

  • Путін на нараді з урядом зазначив, що в деяких країнах «створюються стратегічні запаси, ще деякі заходи вживаються». Тож, уряд має опрацювати питання про обмеження на продаж за кордон урану, титану та нікелю. 
  • За його словами, можливі експортні заборони мають стати відповіддю на санкції, які забороняють постачання низки товарів до РФ.
  • «Якщо це нам шкодити не буде, то можна було б подумати, я не кажу, що завтра потрібно це зробити, але подумати і над певними обмеженнями постачання на зовнішній ринок», – сказав Путін.
  • Путін додав, що йдеться не лише про уран, титан і нікель. За його словами, Росія є «лідером із запасу низки стратегічних видів сировини», при цьому він згадав природний газ, золото та алмази. 

Контекст

На світовому ринку урану Росія є найбільшим постачальником палива для атомних електростанцій. У травні президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту збагаченого урану з Росії, який був схвалений Сенатом Сполучених Штатів.

Російський нікель вже знаходиться під санкціями США та Великої Британії, які з 12 квітня запровадили повне ембарго на його закупівлю. Росія виробляє 6% всього нікелю у світі, проте за високосортним металом її частка суттєво вища — 14%, за оцінкою аналітиків ING. До війни майже третина продукції «Норнікелю» йшла на експорт до США та Європи, які з 2023 року почали скорочувати імпорт. За оцінками S&P Global Commodity Insights, його обсяги минулого року обвалилися на 28% щодо довоєнних, пише Moscow Times.

На ринку титану до війни Росія займала частку близько 25%, забезпечуючи третину всього постачання для американської Boeing, половину — для Airbus і майже 100% для бразильської Embraer. Після початку війни Boeing та Airbus оголосили про плани відмовитись від російського титану. І якщо його постачання до США у 2023 році скоротилося впʼятеро (до $47 млн), то європейські країни продовжили імпорт – на $244 млн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *