Польща може слідом за Латвією заборонити імпорт агропродукції з Росії

Польща проаналізує наслідки рішення Латвії заборонити імпорт російських агропродуктів і не виключає, що сама зробить відповідні кроки, повідомив премʼєр-міністр Дональд Туск, пише Bloomberg.

Ключові факти

  • Польща аналізуватиме, чи варто забороняти імпорт російської продукції. Туск планує обговорити це питання на зустрічі з протестуючими фермерами пізніше в четвер, оскільки проблема надмірної пропозиції та «нерівної» конкуренції повʼязана не лише з торгівлею з Україною, а й з експортом із Росії та Білорусі, заявив він журналістам у Варшаві.
  • Напередодні премʼєр-міністри Польщі та Латвії домовилися обʼєднати зусилля, щоб переконати європейських лідерів вжити заходів щодо імпорту продовольства зі сходу.

Контекст

Цього місяця латвійський парламент ухвалив поправки до закону про сільське господарство та розвиток села, які забороняють імпорт сільськогосподарської та кормової продукції з РФ та Білорусі для споживання в Латвії. Також забороняється ввезення цієї продукції з третіх країн, якщо вона походить з РФ чи Білорусі. Заборона на імпорт поширюватиметься на сільськогосподарську та тваринницьку продукцію, яка залишається в Латвії, а не на ту, що транспортується до інших країн-членів Європейського Союзу. Заборона діятиме до 1 липня 2025 року.

Водночас Туск 28 лютого заявив, що польський та український уряди ведуть переговори про тимчасове закриття кордону для призупинення торгівлі. В українських Мінекономіки і Мінтрансі спростували це, наголосивши, що така опція під час переговорів взагалі не озвучувалася.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *