Київський окружний адміністративний суд визнав нечинним наказ Міністерства інфраструктури №586 про зміни тарифів на вантажні перевезення «Укрзалізниці» від 2021 року після позову приватних компаній, що входять до великої промислової групи, повідомила пресслужба УЗ. Ще дві схожі справи розглядають суди інших інстанцій.
Суд визнав нечинним наказ МІУ про підвищення тарифів «Укрзалізниці» Фото Shutterstock
Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!
Ключові факти
- Наказ Міністерства інфраструктури №586 передбачав підвищення тарифів «Укрзалізниці» на 9% з 1 січня 2022 року на перевезення групи вантажів першого тарифного класу – сировинні товари, зокрема руду та вугілля.
- Рішення КОАС було ухвалено за позовом ДТЕК Західенерго Ріната Ахметова, уточнила Liga.net.
- В «Укрзалізниці» вважають, що компанії через суди намагаються анулювати зміни до тарифів. А сам суд при розгляді рішення вийшов за межі своїх повноважень, оскільки наказ погоджували Міністерство інфраструктури, Міністерство економіки, Міністерство фінансів і Державна регуляторна служба.
- «Під час повномасштабного вторгнення такі дії можуть призвести до критичних наслідків для економіки та обороноздатності країни», – зазначили в УЗ.
- Компанія має намір оскаржити рішення суду.
Контекст
Усі товари для перевезення «Укрзалізницею» поділяють на чотири групи: І клас – руда, вугілля, цемент; ІІ клас – зернові, сира нафта; ІІІ клас – чорні метали, металобрухт і нафтопродукти; решта, в тому числі будівельні матеріали, – позакласні.
Востаннє УЗ індексовувала тарифи на вантажні перевезення у липні 2022-го – одразу на 70%.
До кінця року модель тарифоутворення на перевезення вантажів, за якою «Укрзалізниця» працювала з 1997 року, може повністю змінитися, повідомив в інтерв’ю Forbes Ukraine голова правління УЗ Євген Лященко в червні. Без цього кроку компанія не зможе закінчити рік з прибутком. Для бізнесу витрати сумарно можуть зрости на приблизно 7%.