Під контроль держави перейшло 58 компаній підсанкційних осіб – Опендатабот

За два роки повномасштабної війни у власність України вже перейшло 58 компаній, що належали колаборантам, росіянам або ж особам, які з ними повʼязані та підтримували війну. Про це повідомив сервіс Опендатабот.

Ключові факти

  • Із 58 компаній, що належали підсанкційним особам і перейшли у власність держави, лише 13 бізнесів належали росіянам. У решти 45 компаній засновники мали тісні звʼязки з агресором або підтримували війну в Україні.
  • Всі ці компанії було вилучено у власність України за допомогою внутрішніх санкцій.
  • Від початку повномасштабного вторгнення Мінʼюст подав 48 позовних заяв. З них 40 вже задоволено на користь держави, а рішення по одній справі поки не набрало законної сили. Ще сім справ знаходяться на розгляді ВАКС та Апеляційної палати ВАКС. 
  • «98% позовних вимог, заявлених щодо стягнення активів, судом задовольняється», – сказала в коментарі Опендатабот заступниця міністра юстиції Інна Богатих.

Контекст

Щодо процесу вилучення майна, то спочатку РНБО має прийняти рішення про застосування санкцій до конкретної людини, яке вводиться в дію указом президента України. Якщо санкція передбачає блокування активів, то Мінʼюст звертається до ВАКС із заявою про стягнення активів підсанкційної особи в дохід держави. У цьому випадку держава може стягнути не лише активи, які прямо належать цій людині, але й ті, якими вона може розпоряджатися через інших осіб.

На початку повномасштабного вторгнення Опендатабот виявив 18 940 компаній із власниками з РФ в українських реєстрах. 

Наразі всі стягнуті судом активи знаходяться у власності Фонду державного майна, проте надалі можуть бути приватизовані або продані на відкритих публічних аукціонах в системі «Prozorro.Продажі». Кошти від їх реалізації мають піти до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. 

21 травня на «Prozorro.Продажі» відбулися перші онлайн-аукціони з продажу конфіскованого майна – квартир підсанкційного російського мільярдера Михайла Шелкова та колаборанта Володимира Сальдо.

27 травня ФДМУ зняв усі арешти з корпоративних прав підсанкційного заводу «Аерок». Тепер він готовий до продажу. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *