Компанії «Аерок» після націоналізації повернули арештовані кошти у 243,9 млн грн, включаючи 47 млн грн нарахованих відсотків за час, поки актив був в управлінні АРМА, повідомила очільниця Нацагентства Олена Дума.
«Аерок» – один із ключових гравців на ринку газобетонних виробів.
Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!
Ключові факти
- Кошти були арештовані на рахунках ТОВ «Аерок», коли компанія ще належала власникам, повʼязаним з країною-агресором.
- Після націоналізації підприємства та переходу його у власність держави, рішенням суду арешт було знято, і АРМА змогло повернути кошти вже державному підприємству.
- Очікується, що ці кошти допоможуть відновити діяльність підприємства, виплатити зарплати працівникам та сплатити податки.
Контекст
ТОВ «Аерок» – один із найбільших виробників газобетонних виробів в Україні. Має потужності у Київській та Львівській областях. У 2023 році Вищий антикорупційний суд передав підприємство у ФДМУ. До того «Аерок» через «Групу ЛСР» (РФ) належав підсанкційному російському бізнесмену Андрію Молчанову.
В управлінні ФДМУ наразі перебуває 753 санкційних активи. Близько 30% із них знаходяться на тимчасово окупованих територіях. По всіх інших об’єктах фонд працює над «юридичним очищенням» і підготовкою до реалізації.