Мораторій на виплати за зовнішнім боргом. Мінфін прокоментував рішення парламенту

Ухвалений 18 липня Верховною Радою законопроєкт про мораторій на виплати за зовнішнім боргом – технічне рішення, яке дасть змогу Україні призупинити виплати на $35 млн. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

Деталі

  • Уряд отримає право за необхідності призупинити виплати за визначеними інструментами зовнішнього комерційного державного та гарантованого державою боргу відповідно до параметрів, встановлених програмою МВФ, зазначається у повідомленні.
  • Прийняття законопроєкту Мінфін називає необхідним технічним рішенням перед запланованою угодою про реструктуризацію боргу.
  • Зокрема, одна з серій єврооблігацій в обігу з погашення в 2026 році має запланований купонний платіж 1 серпня в сумі $35 млн. Ухвалений законопроєкт дозволить Україні призупинити виплати за цим конкретним інструментом до узгодження умов його реструктуризації з інвесторами та їхнього юридичного оформлення.

Контекст

Україна має непогашені $19,7 млрд за своїми міжнародними облігаціями та винна $2,6 млрд за ВВП-варантами – інструментом із фіксованим доходом, виплати за яким привʼязані до економічного зростання.

Протягом останніх двох місяців Україна активно веде переговори з інвесторами щодо реструктуризації зовнішнього комерційного державного та гарантованого державою боргу в рамках програми МВФ і за підтримки офіційних кредиторів, і всі сторони налаштовані досягти згоди в необхідні строки, зазначив Мінфін.

Переговори з власниками євробондів про реструктуризацію боргу розпочалися цього тижня перед закінченням мораторію на виплати боргу 1 серпня, повідомили джерела Bloomberg. Перший раунд переговорів завершився в червні безрезультатно.

Верховна Рада 18 липня ухвалила в цілому законопроєкт №11396, який надає право уряду тимчасово призупинити виплати по зовнішньому державному боргу у разі потреби.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *