Міноборони запроваджує пряме контрактування зі світовими виробниками озброєння, повідомив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков. Пряме контрактування є частиною стратегії відомства щодо розширення міжнародного співробітництва та підвищення боєздатності армії.
За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.
Ключові факти
- Нововведення має забезпечити Україну новими зразками озброєння, що відповідатимуть міжнародним стандартам.
- «Це новий етап співпраці, який дозволить нам отримувати сучасне озброєння безпосередньо від виробників, що, безумовно, сприятиме швидшій та ефективнішій модернізації ЗСУ», – зазначив Кліменков.
Контекст
З 1 грудня 2023 року в Україні працює нова система закупівель для Збройних сил України, розроблена за принципами НАТО. Раніше всі повноваження щодо закупівель були зосереджені в Департаменті ресурсного забезпечення Міноборони. Нова система закупівель складається з двох рівнів. На першому рівні – Департамент політики закупівель Міноборони, на другому – два новостворених держпідприємства, які безпосередньо займатимуться закупівлями: Агенція закупівель у сфері оборони (ДП «Державний оператор тилу») та Агенція оборонних закупівель.
За перший квартал 2024-го Агенція оборонних закупівель законтрактувала більше озброєння, ніж за весь попередній рік, повідомила очільниця агенції Марина Безрукова. Всього за 2024-й агенція уклала контрактів на 237 млрд грн.
Український держбюджет покриває менше третини спроможностей українських виробників – на закупівлю озброєння в держбюджеті цьогоріч передбачено лише $6 млрд із необхідних $20 млрд, розповідав 13 квітня Олександр Камишін, міністр стратегічних галузей промисловості.