Лідери G7 погодили ембарго на алмази з Росії

Країни «Великої сімки» запровадять пряму заборону на імпорт вироблених у РФ алмазів до 1 січня, а з 1 березня введуть обмеження на імпорт російських алмазів, оброблених у третіх країнах, йдеться у заяві G7, оприлюдненій урядом Великої Британії.

Ключові факти

  • Зазначається, що G7 продовжує зусилля щодо скорочення доходів Росії. Зокрема, країни введуть обмеження на імпорт нетехнічних алмазів, видобутих, оброблених або вироблених у Росії, до 1 січня 2024 року. Після чого будуть подальші поетапні обмеження на імпорт російських алмазів, оброблених у третіх країнах, з 1 березня 2024 року.
  • Для ефективності цих заходів ті члени «Великої сімки», які є великими імпортерами необроблених алмазів, створять надійний, заснований на відстеженні механізм перевірки та сертифікації необроблених алмазів до 1 вересня 2024 року.
  • «Велика сімка» продовжить консультації між країнами-членами та іншими партнерами щодо комплексного контролю за алмазами і заходів відстеження.

Контекст

У жовтні минулого року The New York Times писало, що деякі товари й сектори РФ залишаються у безпеці від санкцій через інтенсивні закулісні переговори та «викручування рук» деякими країнами і приватним бізнесом. Зокрема, бельгійці намагалися зберегти торгівлю російськими діамантами, експорт необроблених алмазів дуже вигідний для Росії, і вони й далі надходять у бельгійський порт Антверпен, історично важливий алмазний вузол.

У травні Велика Британія, одна з держав-членів G7, оголосила, що припинить весь імпорт російських алмазів. Премʼєр-міністр Ріші Сунак також повідомив, що країна припинить імпорт нікелю, міді та алюмінію російського походження. Інші країни «Великої сімки» погодились працювати разом над відстеженням російських алмазів, але на той момент вирішили не бити повною забороною на торгівлю дорогоцінним камінням.

У вересні представник уряду Бельгії повідомив Reuters на умовах анонімності, що країни G7 планують оголосити про заборону на російські алмази у найближчі тижні, а сама система набуде чинності у січні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *