Коломойського визнали «екстремістом» у Росії

Суд російської республіки Адигея визнав «екстремістами» українського бізнесмена Ігоря Коломойського та колишнього власника Смоленського банку Павла Шитова і постановив конфіскувати їхні російські активи, пише «КоммерсантЪ».

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • За версією генпрокуратури РФ, Коломойський та Шитов, а також зареєстрована в Лондоні компанія JKX Oil & Gas Limited входили до однієї «екстремістської групи», дії якої мали «яскраво виражений антиросійський характер».
  • У позові зазначається, що Коломойський нібито з 2014 року розгорнув за допомогою підконтрольних йому ЗМІ «масштабну антиросійську агітацію», «взяв на повне забезпечення» підрозділи українських батальйонів «Азов», «Айдар», «Дніпро», «Луганськ» і «Шахтарськ».
  • Крім того, Коломойського звинувачують у фінансовому «заохоченні убивств» представників так званих утворень «ЛНР» і «ДНР». Також він нібито був причетний до загибелі людей під час заворушень в Одесі 2 травня 2014 року.
  • Визнавши Коломойського та Шитова, а також JKX Oil & Gas Limited «екстремістами», суд розпорядився конфіскувати їхні активи у РФ. Йдеться, зокрема, про низку підприємств, бізнес-центр і будинок у центрі Москви, майже 500 земельних ділянок у Підмосковʼї, Володимирській, Калінінградській та Смоленській областях. Їхня площа перевищила 5500 га. Загальну вартість конфіскованих активів російські прокурори оцінюють у 6 млрд руб. (близько $80 млн). 
  • Шитова звинувачують у викраденні зі Смоленського банку понад 700 млн руб. (близько $9 млн) і в перерахуванні цих коштів до українського ПриватБанку, що належав на той момент Коломойському.

Контекст

Найбільшим акціонером JKX на грудень 2021 року були Eclairs Group Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова – 27,54% акцій та Bridgewater Holdings Corp. Олександра Шнира – 19,97%. Інші великі акціонери – Neptune Invest & Finance Corp. (12,98%), Keyhall Holding Ltd – 11,45% та Interneft Ltd – 6,17%.

JKX Oil & Gas займається розвідкою й видобутком вуглеводнів в Україні та РФ. «Полтавська газонафтова компанія» (ПГНК, Poltava Petroleum Company, РРС), що належить JKX, є однією з найбільших недержавних нафтогазовидобувних компаній в Україні. Володіє пʼятьма ліцензіями на видобуток та однією на геологічне вивчення, зокрема на дослідно-промислову експлуатацію.

Акціонери JKX у листопаді 2021-го схвалили делістинг із Лондонської фондової біржі та викуп 23,3% акцій. Акції компанії торгувалися LSE з 20 березня 2006 року. Перереєстрація JKX у приватну компанію відбулася на початку лютого 2023-го.

У листопаді 2023 року британська JKX Oil & Gas LTD підтвердила, що компанію Eclairs Group Limited (EGL) буде виключено з реєстру акціонерів, а Ігор Коломойський більше не бере жодної прямої чи опосередкованої участі у JKX. Акції, які раніше належали EGL, тепер перейшли у власність британської держави.

Тоді ж арбітражний суд Московської області позбавив JKX Oil & Gas корпоративних прав на російські активи. Підставою для рішення суд вказав неодноразові публічні заяви компанії щодо припинення діяльності на території РФ, втрату контролю та впливу щодо російських дочірніх товариств і дотримання усіх санкційних обмежень стосовно Росії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *