«Клуб білого бізнесу». Верховна Рада ухвалила закон щодо податкових перевірок

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №11084 щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану – так званий закон про «клуб білого бізнесу». Про це повідомив автор законопроєкту, голова профільного комітету Данило Гетманцев. 

Очікується, що добросовісні платники податків отримають низку переваг та стимулів.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Деталі

  • Документ передбачає запровадження переліку платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану.
  • До переліку включатимуться компанії та ФОП, резиденти «Дія.Сіty», які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування. Йдеться, зокрема, про вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо.

Які переваги можуть отримати платники податків

  • Мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів.
  • Скорочення строків камеральної та документальної перевірок з метою бюджетного відшкодування. 
  • Скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій.
  • За платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема, із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі в режимі відеоконференції.
  • З відкритим переліком даних платників, а також критеріями можна буде ознайомитися на сайті Державної податкової служби. 

Контекст

У першому кварталі 2024 року Рада бізнес-омбудсмена отримала 345 звернень від представників бізнесу, з яких установа закрила 162 справи. Це на вісім звернень більше порівняно з четвертим кварталом 2023 року. Левова частка звернень стосувалася податкових питань.

За звітний період на адресу податкової надійшло 207 скарг. Їх кількість майже не змінилася порівняно з попереднім кварталом (206 скарг).

Рада з’ясувала, що 99+% податкових надходжень забезпечуються саме за рахунок добровільної сплати податків, а частка надходжень від донарахувань, визначених у результаті перевірок, за останні щість років не досягала і 1%. 

Податкові перевірки ділова спільнота сприймає як фіскально-каральний інструмент держави, зазначає Рада бізнес-омбудсмена. Про це свідчить і низький рівень довіри як до центрального апарату ДПС – 19%, так і до регіональних податкових органів – 13%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *