Кабмін виділив 17,5 млрд грн з резервного фонду державного бюджету на будівництво фортифікаційних споруд та захист кордону. Рішення ухвалене на засіданні 19 січня, повідомила пресслужба Мінекономіки.
15 лютого Forbes проводить бізнес-конференцію AgriFood, де визначимо перспективи розвитку української агропромисловості. Понад 25 cпікерів із Enzym, HD-group, IMK, Raiffeisen Bank та інших компаній. Нетворкінг, воркшопи, бізнес-знайомства. Купити квитки можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Кошти, зокрема, виділено на будівництво військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд та фортифікаційне обладнання оборонних рубежів.
- Розпорядниками коштів будуть Міноборони, Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури, а також обласні військові адміністрації.
Контекст
У листопаді 2023 року при Міноборони створили міжвідомчу робочу групу, яка займеться вивченням проблем будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.
У планах групи – впровадити реформу, щоб визначити зони відповідальності: на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюють військові підрозділи; на другій-третій – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій.
Віцепремʼєр Михайло Федоров заявляв, що при міжвідомчій робочій групі вже створено волонтерську бізнес-спільноту, яка заявила про готовність оперативно надавати меценатську допомогу в будівництві фортифікаційних споруд на «найгарячіших» напрямках.
12 січня уряд виділив на зміцнення оборонних рубежів та кордону понад 2,6 млрд грн.
У 2023 році з резервного фонду на будівництво фортифікаційних споруд, зокрема, в північних і східних регіонах, уряд спрямував понад 1,7 млрд грн.