Компанія Google забороняє чат-боту Gemini зі штучним інтелектом відповідати на питання про глобальні вибори, які мають відбутися цього року, пише Reuters. Фірма, що належить Alphabet сподівається уникнути потенційних помилок при впровадженні технології.
Ключові факти
- Оновлення зʼявилося в той час, коли досягнення в галузі генеративного штучного інтелекту, включаючи генерацію зображень та відео, посилили стурбованість громадськості з приводу дезінформації та фейкових новин, спонукаючи уряди регулювати цю технологію.
- Коли Gemini запитують про вибори, наприклад про президентські вибори США між Джо Байденом та Дональдом Трампом, чат-бот відповідає: «Я все ще вчуся відповідати на це питання. А поки що спробуйте Google Пошук».
- Google оголосив про обмеження в США в грудні, заявивши, що вони набудуть чинності напередодні виборів.
- «У рамках підготовки до численних виборів, які пройдуть по всьому світу в 2024 році, і з міркувань обережності ми обмежуємо типи запитів, повʼязаних з виборами, на які Gemini надаватиме відповіді», – заявив представник компанії.
- Крім Сполучених Штатів, вибори відбудуться у кількох великих країнах, включаючи Південну Африку та Індію, найбільшу демократичну країну світу.
Контекст
Продукти штучного інтелекту Google опинилися під контролем після того, як неточності в деяких історичних зображеннях людей, створених Gemini, змусили компанію призупинити функцію створення зображень чат-бота в кінці минулого місяця.
Генеральний директор Сундар Пічаї заявив, що компанія працює над вирішенням цих проблем, і назвав відповіді чат-бота «упередженими» та «цілком неприйнятними».
Своєю чергою Meta заявила минулого місяця, що створить команду для боротьби з дезінформацією та зловживанням генеративним штучним інтелектом напередодні виборів до Європейського парламенту в червні.
Раніше Меta, Microsoft, OpenAI та 17 інших технологічних компаній домовилися працювати разом, щоб запобігти втручанню контенту, створеного штучним інтелектом, у вибори по всьому світу цього року. В угоді сказано, що створення і поширення передвиборчого ШІ-контенту «може ввести громадськість в оману таким чином, що поставить під загрозу цілісність виборчих процесів».