Польські протестувальники відновлюють блокування руху вантажівок перед пунктом пропуску «Корчова – Краківець»

У середу, 13 березня, перед пунктом пропуску «Корчова – Краківець» об 11:00 розпочнуться акції протесту польських фермерів та перевізників і блокування руху вантажного транспорту, повідомляє Державна митна служба.

Ключові факти

  • Передбачається блокування представниками польських аграріїв і перевізників автодороги, якою рухаються вантажівки на виїзд з Польщі та вʼїзд в Україну, на відстані до 1 км до пункту пропуску.
  • Також почнеться ⁠блокування представниками польських фермерів автомагістралі А4 на відстані до 500 м до ПП «Корчова – Краківець». Раніше блокування в зазначеному місці не здійснювалось.
  • Рух пасажирського транспорту, зокрема легкових автомобілів, автобусів, в обидва напрямки здійснюватиметься безперешкодно.

Контекст

Вранці 20 лютого польські фермери розпочали загальний страйк, блокуючи майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і ПП на кордоні з Україною. 

27 лютого тисячі польських фермерів вийшли на вулиці Варшави з національними прапорами, протестуючи проти імпорту агропродукції з України та «зеленої угоди» Європейського союзу. Чого саме хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes.

28 лютого премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польський та український уряди ведуть переговори про тимчасове закриття кордону для припинення торгівлі. В українських Мінекономіки і Мінтрансі спростували це, наголосивши, що така опція під час переговорів узагалі не озвучувалася. Чому зупинення торгівлі Польщі з Україною навряд чи можливе – у матеріалі Forbes Ukraine.

11 березня фермери заблокували рух вантажівок у пункті пропуску «Долгобичув – Угринів» та «Зосин – Устилуг» у напрямку Польщі. Також протестувальники й поліція почали зупиняти пасажирські автобуси на вʼїзді та виїзді з Польщі.

12 березня фермери повністю перекрили рух вантажівок на виїзд з України за напрямками пунктів пропуску «Шегині», «Ягодин», «Угринів» та «Устилуг».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *