Активи київського готелю «Україна» оцінюються у 1,039 млрд грн (без ПДВ). Обʼєкт можуть виставити на продаж наприкінці цього літа, розповів в інтерв’ю Mind голова Фонду держмайна України Віталій Коваль.
📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.
Ключові факти
- Голова ФДМУ повідомив, що Фонд готується до аукціону, який планується провести наприкінці літа або у третьому кварталі цього року.
- Коваль також зазначив, що готель зараз функціонує краще, ніж торік: дещо більша наповнюваність і доходи, в ньому стали активно проходити конференції (не менше 15 заходів на місяць).
- «Ми хочемо представити цей готель, як цікавий об’єкт, транснаціональним мережам», – наголосив голова ФДМУ.
- За словами Коваля, інтерес з боку ринку є, в тому числі з боку іноземних операторів, які вже запитують технічну інформацію по ньому. Іноземці розглядають цей готель як перспективну «п’ятірку» (на сьогодні він має чотири зірки), додав голова ФДМУ.
Готель “Україна”. Фото: пресслужба ФДМУ
Готель “Україна”. Фото: пресслужба ФДМУ
Готель “Україна”. Фото: пресслужба ФДМУ
Готель “Україна”. Фото: пресслужба ФДМУ
Контекст
Раніше Коваль заявляв, що готель «Україна» накопичив понад 45 млн грн боргів, тому у планах Фонду – його приватизація.
Через воєнний стан готель недозаповнений, але щомісяця тут проходять у середньому 15 конференцій, зазначав голова ФДМУ. Готель має шість конференц-залів, кімнати для переговорів та фонд у 363 номери. Для гостей пропонують зали, де можна розмістити від 10 до 250 людей. Є укриття, в якому розташована окрема аудиторія для заходів на 50 осіб. А також є паркінг на 80 автівок, розповідав Коваль.
У 2024 році ФДМУ має забезпечити надходження до держбюджету від продажу об’єктів приватизації на рівні 4 млрд грн. Як заявляв раніше заступник голови Фонду Сергій Симонов, уже створені аукціонні комісії для визначення стартових цін та умов продажу по 15 обʼєктах великої приватизації.
У топі майбутніх пропозицій: ОГХК; Демурінський ГЗК (санкційний актив); «Центренерго»; ОПЗ; готель «Україна»; Ocean Plaza (санкційний актив); «Індар»; Уманський лікеро-горілчаний завод.
Протягом року триватиме і продаж обʼєктів малої приватизації – заплановано провести понад 300 аукціонів.
У 2024-му Фонд прогнозує мінімальні надходження від малої приватизації на рівні 1 млрд грн.
У 2020 році ФДМУ продав київський готель «Дніпро» ТОВ «Смартленд» за 1,1 млрд грн за стартової ціни 80,9 млн грн. Переможець планував інвестувати в реставрацію обʼєкта $20 млн.