Фонд держмайна оцінив столичний готель «Україна» в 1 млрд грн

Активи київського готелю «Україна» оцінюються у 1,039 млрд грн (без ПДВ). Обʼєкт можуть виставити на продаж наприкінці цього літа, розповів в інтерв’ю Mind голова Фонду держмайна України Віталій Коваль.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Голова ФДМУ повідомив, що Фонд готується до аукціону, який планується провести наприкінці літа або у третьому кварталі цього року. 
  • Коваль також зазначив, що готель зараз функціонує краще, ніж торік: дещо більша наповнюваність і доходи, в ньому стали активно проходити конференції (не менше 15 заходів на місяць). 
  • «Ми хочемо представити цей готель, як цікавий об’єкт, транснаціональним мережам», – наголосив голова ФДМУ.
  • За словами Коваля, інтерес з боку ринку є, в тому числі з боку іноземних операторів, які вже запитують технічну інформацію по ньому. Іноземці розглядають цей готель як перспективну «п’ятірку» (на сьогодні він має чотири зірки), додав голова ФДМУ.

Фонд держмайна оцінив столичний готель «Україна» у понад 1 млрд грн і готується до продажу /Фото 1

Готель “Україна”. Фото: пресслужба ФДМУ

Фонд держмайна оцінив столичний готель «Україна» у понад 1 млрд грн і готується до продажу /Фото 2

Готель “Україна”. Фото: пресслужба ФДМУ

Фонд держмайна оцінив столичний готель «Україна» у понад 1 млрд грн і готується до продажу /Фото 3

Готель “Україна”. Фото: пресслужба ФДМУ

Фонд держмайна оцінив столичний готель «Україна» у понад 1 млрд грн і готується до продажу /Фото 4

Готель “Україна”. Фото: пресслужба ФДМУ

Контекст

Раніше Коваль заявляв, що готель «Україна» накопичив понад 45 млн грн боргів, тому у планах Фонду – його приватизація.

Через воєнний стан готель недозаповнений, але щомісяця тут проходять у середньому 15 конференцій, зазначав голова ФДМУ. Готель має шість конференц-залів, кімнати для переговорів та фонд у 363 номери. Для гостей пропонують зали, де можна розмістити від 10 до 250 людей. Є укриття, в якому розташована окрема аудиторія для заходів на 50 осіб. А також є паркінг на 80 автівок, розповідав Коваль.

У 2024 році ФДМУ має забезпечити надходження до держбюджету від продажу об’єктів приватизації на рівні 4 млрд грн. Як заявляв раніше заступник голови Фонду Сергій Симонов, уже створені аукціонні комісії для визначення стартових цін та умов продажу по 15 обʼєктах великої приватизації. 

У топі майбутніх пропозицій: ОГХК; Демурінський ГЗК (санкційний актив); «Центренерго»; ОПЗ; готель «Україна»; Ocean Plaza (санкційний актив); «Індар»; Уманський лікеро-горілчаний завод.

Протягом року триватиме і продаж обʼєктів малої приватизації – заплановано провести понад 300 аукціонів.

У 2024-му Фонд прогнозує мінімальні надходження від малої приватизації на рівні 1 млрд грн.

У 2020 році ФДМУ продав київський готель «Дніпро» ТОВ «Смартленд» за 1,1 млрд грн за стартової ціни 80,9 млн грн. Переможець планував інвестувати в реставрацію обʼєкта $20 млн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *