Збільшення планових податкових надходжень у проєкті бюджету на 2025 рік «на амбітні 18,2%» може пояснюватися детінізацією зарплат через запровадження «економічного бронювання». Так вважає голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Деталі
- Збільшення податкових надходжень значно перевищує дефлятор ВВП та прогнозну інфляцію і пояснюється детінізацією, передусім зарплат, зазначив Гетманцев.
- За його словами, найбільше підвищення заплановане з ПДФО – на 45%, що на тлі практично незмінного безробіття (17,7%) може пояснюватись виключно детінізацією у звʼязку з економічним бронюванням.
- Щодо ПДФО, зазначив Гетманцев, уряд пропонує повернути до держбюджету 4% ПДФО, що на тлі профіциту місцевих бюджетів виглядає обґрунтованим.
Контекст
27 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував впровадження принципу «воюй або працюй» під час форуму «Україна 24. Незалежність». «Це допоможе збільшити кількість робочих місць та рівень середньої зарплати, а також наповнити бюджет», – додав він. Премʼєр-міністр не уточнив, у чому полягає ідея. Більше про це читайте в матеріалі Forbes.
13 вересня Кабмін затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік. Документ передбачає доходи на рівні 2 трлн грн та видатки у 3,6 трлн грн.
За прогнозом Мінекономіки, що супроводжує проєкт бюджету, середньорічний курс долара за підсумками 2024 року становитиме 40,8 грн, а у 2025 році його заплановано як 45 грн/$.
Разом з цим Верховна Рада перебуває в пошуку компромісу щодо змін до державного бюджету на 2024 рік, які мають забезпечити додаткові видатки близько 500 млрд грн до кінця поточного року.
За підсумками 8 місяців Україна вже виконала 79% річного плану бюджетних видатків, що свідчить про нагальну потребу перегляду державного бюджету на 2024 рік.
17 вересня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №11416-д про підвищення податків у першому читанні. Напередодні до тексту законопроєкту додали підвищення податку на банки.