Американський виробник скрапленого природного газу Venture Global та компанія D.Trading, яка входить до ДТЕК, оголосили про угоду з постачання газу до України, пише Reuters. Це перша велика угода України з американським експортером на постачання СПГ.
Європа намагається відвикнути від російського трубопровідного імпорту газу лише за кілька місяців до закінчення пʼятирічної угоди з російським «Газпромом» про транзит. Кілька східноєвропейських держав продовжують отримувати газ із РФ трубопроводом, який перетинає Україну.
За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.
Ключові факти
- Відповідно до угоди D. Trading закуповуватиме СПГ на заводі Plaquemines компанії Venture Global у Луїзіані з кінця цього року до кінця 2026 року.
- Venture Global планує відправляти вантажі з терміналів на узбережжі Мексиканської затоки США за тисячі миль через Атлантику до численних портів Європи, включаючи грецькі, які мають трубопровідне сполучення з Україною.
- D. Trading також домовився про закупівлю до 2 млн т СПГ на рік на обʼєкті Calcasieu Pass 2 (CP2 LNG) від Venture Global протягом 20 років.
Контекст
Наразі Україна не має регазифікаційних терміналів для СПГ, а більша частина газу надходить до України зі Словаччини. Проте ДТЕК має контрактні потужності з регазифікації на терміналах у Європі та може постачати цей газ до України. Існує також трубопровід через Польщу, де є термінал СПГ.
Угода американського експортера Venture Global є останнім кроком на шляху до досягнення великої мети адміністрації президента США Джо Байдена – збільшити експорт енергоносіїв до Східної Європи та принагідно зменшити вплив Росії в регіоні після її повномасштабного вторгнення до України в 2022 році, пише Financial Times.
Хоча Європа вже була найбільшим імпортером скрапленого природного газу зі США, Україна ніколи раніше не купувала його безпосередньо. Угода збіглася з активізацією атак Росії на газові сховища та енергетичну інфраструктуру України, що наголосило на гострій необхідності зміцнення та диверсифікації енергопостачання країни, стверджують аналітики.