Депутати подали понад 4000 правок до закону про мобілізацію. На розгляд він може бути винесений уже в березні

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки працює над правками до законопроєкту про мобілізацію, яких загалом понад 4000, повідомляє пресслужба Ради із посиланням на народного депутата, заступника голови комітету Єгора Чернєва. На друге читання документ може бути винесений уже в березні.

29 лютого буває раз на 4 роки.💸 Тому ми даруємо 40% знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом F29 тільки 28-29 лютого. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Усі подані пропозиції згрупували за 16 блоками, далі проведе роботу секретаріат комітету, оскільки є багато поправок, які повторюються.
  • За словами Чернєва, деякі парламентарії подали по 100–300 правок, але багато з них мають технічний характер. 
  • Він додав, що розгляд правок відбуватиметься поблоково і, ймовірно, документ опрацюють найближчим часом. 
  • «На друге читання він може бути винесений уже в березні, проте тут постає головне питання – як законопроєкт проходитиме сесійну залу, адже кожен народний депутат має право поставити свою правку на голосування. Якщо таке відбудеться, то розгляд може затягнутися на тижні», – зазначив він.
  • Він додав, що є і спецпроцедура, однак до такого важливого законопроєкту навряд чи доречно її застосовувати.
  • «Я сподіваюся, що ми домовимося з усіма фракціями та групами щодо тих питань, які мають бути залишені в законопроєкті, а також тих, які мають бути прибрані, щоби швидше пройти його в залі», – сказав депутат.

Контекст

25 грудня Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкти: про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 і про посилення відповідальності за військові порушення №10379. Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики побачив в урядовому законопроєкті про посилення мобілізації корупційні ризики. Комітет із соціальної політики Ради вирішив рекомендувати Комітету з національної безпеки і оборони доопрацювати урядовий законопроєкт про мобілізацію. 

11 січня Верховна Рада вирішила повернути законопроєкт про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 Кабінету Міністрів, бо в документі є положення, які «прямо порушують права людини».

30 січня новий законопроєкт про мобілізацію зареєстровано у Верховній Раді. У проєкті №10449 передбачено, зокрема, зменшення призовного віку до 25 років, звільнення від служби людей з інвалідністю всіх груп, можливість оновлення даних в особистому кабінеті або ЦНАПі.

7 лютого Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449, «за основу» проголосували 243 народні депутати.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *