Business Ready. Світовий банк опублікував перше дослідження з оцінки умов для ведення бізнесу

Світовий банк опублікував перше дослідження з оцінки умов для ведення бізнесу Business Ready. Цей проєкт замінив щорічний звіт Doing Business, який банк перестав публікувати з 2021 року. Україна у цьому звіті не представлена. B-Ready включає оцінку ділового та інвестиційного клімату в 50 країнах і територіях за 1200 показниками.

📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку

Деталі

  • B-Ready сфокусований на 10 темах: відкриття бізнесу, розміщення бізнесу, комунальні послуги, трудові ресурси, фінансові послуги, міжнародна торгівля, оподаткування, розвʼязання спорів, ринкова конкуренція та банкрутство бізнесу.
  • Звіт за 2024 рік охоплює 50 економік. Протягом наступних трьох років охоплення проєкту планується розширити до 180 країн і територій.
  • У нинішній доповіді проведено дослідження країн з Азії, Африки, Близького Сходу, Європи та Латинської Америки.
  • Проєкт збирає понад 2000 точок даних по кожній економіці за допомогою експертних опитувань і опитувань на рівні компаній.
  • Цифрова адаптація, екологічна стійкість та гендер – серед ключових факторів для сучасних економік.
  • Рейтинг демонструє, що не лише розвинені економіки, але й країни, що розвиваються, можуть забезпечувати сприятливий бізнес-клімат завдяки ефективному впровадженню реформ.
  • Особливість нової програми полягає в прозорості, наголосили у Світовому банку. Уся інформація, зібрана в рамках проєкту тепер перебуває у відкритому доступі на сайті проєкту. Всі результати, представлені у звітах, можна відтворити за допомогою простих наборів інструментів, розміщених на сайті.

Країни-лідери за різними показниками

  • Серед лідерів за різними напрямками такі країни, як Угорщина, Сінгапур, Грузія, Естонія, Руанда. Вони очолюють рейтинги за такими показниками, як регуляторна структура, операційна ефективність та державні послуги. 
  • Угорщина займає перше місце за регуляторною структурою, тоді як Сінгапур лідирує за операційною ефективністю. 
  • Естонія лідирує за показником державних послуг. Країна демонструє високий рівень цифровізації та інтероперабельності держпослуг.
  • Грузія – одна з лідерів за регуляторною структурою та операційною ефективністю, завдяки спрощеним регуляторним нормам та ефективним адміністративним процесам.
  • Руанда – демонструє високі результати в категоріях державних послуг та операційної ефективності, попри те, що є країною з низьким рівнем доходу. Її досягнення свідчать про успішні реформи та інновації у держуправлінні, йдеться у дослідженні.
  • Колумбія – має високі показники як у регуляторній структурі, так і в державних послугах, демонструючи зростаючу ефективність у створенні сприятливого бізнес-середовища.
  • Словаччина увійшла до топкраїн за регуляторною структурою та державними послугами, показавши покращення у сфері регулювання та підтримки бізнесу.

Контекст

У 2021 році Світовий банк відмовився від рейтингу Doing Business, який оцінював, наскільки легко вести бізнес у тій чи іншій країні.

Рішення припинити публікацію рейтингу повʼязане з появою інформації про грубі порушення під час підготовки попередніх звітів, пояснював Світовий банк.

У 2020 році розпочалися відразу два розслідування – внутрішнє і зовнішнє, останнім займалася американська юридична компанія WilmerHale.

За підсумками перевірки було знайдено суттєві порушення у звітах 2018-го і 2020 років.

Розслідування засвідчило, що 2018 року укладачі рейтингу свідомо допустили некоректне поліпшення рейтингу Китаю, а 2020 року аналогічна ситуація спостерігалася з позицією в рейтингу Саудівської Аравії. 

Як зʼясувалося під час розслідувань, зміни в рейтингах було зроблено під тиском колишнього глави Світового банку Джима Йон Кіма, керівника Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої та одного з творців рейтингу – Симеона Дянкова.

У звіті WilmerHale йдеться про зустрічі Джима Ен Кіма з неназваними офіційними особами Китаю, а також про призначення Крісталіни Георгієвої відповідальною за «корекцію» рейтингу і спроби маніпуляцій з місцем КНР у рейтингу.

Аудитори назвали і причини, через які маніпуляції з рейтингом стали можливими. Серед них – практика відшкодувальних контрактів банку з багатими країнами, конфлікт інтересів і зовнішнє спостереження за складанням рейтингу. 

Ще один фактор – тимчасовий статус деяких співробітників Світового банку, які, побоюючись звільнення, піддавалися тиску і виконували сумнівні розпорядження керівництва. Як зазначав WilmerHale, команді укладачів рейтингу доводилося працювати в умовах «токсичної атмосфери», за яку був відповідальний творець Doing Business Симеон Дянков.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *