В пʼятницю, 10 травня, кластер Brave1 оголосив прийом заявок на отримання грантової підтримки для українських розробників у сфері defense tech. Відтепер розробники можуть отримати гранти в 500 000, 1 млн та 2 млн грн, повідомила пресслужба Мінцифри. Раніше сума коштів складала $5000 та $25 000.
Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, Diia.City United, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.
Ключові факти
- Податися на грант сумою 500 000 грн можуть ті українські виробники, чия розробка пройшла оборонну експертизу та отримала загальну оцінку й оцінку поточного рівня готовності розробки на рівні не менше 4 балів.
- Щоб отримати 1 млн грн загальна оцінка повинна становити не менше 4 балів, а оцінка поточного рівня готовності розробки – не менше 5 балів.
- Грант на 2 млн грн зможуть отримати ті виробники, загальна оцінка розробок яких та оцінка поточного рівня готовності становлять не менше 5 балів.
- Заповнення та подання заявки відбувається на спеціальному вебпорталі USFplatform. Після цього заявка проходить етапи внутрішнього комплаєнсу; оцінки експертами; затвердження рекомендованих експертами розробок Наглядовою радою та безпосередньо укладення грантового договору з розробником.
- Отримані кошти можна спрямувати на закупівлю необхідного обладнання та комплектуючих, R&D та розвиток свого продукту.
- Кожен розробник, який отримав грантову підтримку, зобов’язаний звітувати про її використання. У разі порушень грантового договору кошти підлягають поверненню.
Контекст
Грантова програма Brave1 була запущена в липні 2023 року. Подати заявку можуть виробники, чиї розробки відповідають 12 пріоритетним вертикалям технологічних розробок, визначених Генштабом ЗСУ для кластера Brave1, та пройшли оборонну експертизу. На сьогодні в межах програми видано 189 грантів на загальну суму $3,3 млн.
Завдяки грантовій підтримці покращено технологічний рівень готовності понад 80% розробок. Окрім цього, масштабовано виробництво третини.
Кластер раніше анонсував збільшення кількості та обсягу виданих грантів розробникам defense-tech рішень. Для цих цілей вже передбачено 1,5 млрд грн у держбюджеті на 2024 рік.