У напрямку трьох пунктів пропуску «Ягодин – Дорогуськ», «Краківець – Корчова», «Рава-Руська – Гребене» на українсько-польському кордоні чекає приблизно 2900 вантажних транспортних засобів, повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону, пише «Інтерфакс-Україна».
Ключові факти
- «Найбільше навпроти «Краківця» – 1200, навпроти «Ягодина» – 1100, навпроти «Рави-Руської» – близько 600 вантажівок. Це можуть бути неповні дані, оскільки інші вантажівки можуть перебувати на більш далекій відстані від кордону», — сказав Демченко.
- У Держприкордонслужбі зазначили, що через блокування польськими перевізниками цих пунктів пропуску фіксується збільшення черг і на інших — навпроти ПП «Шегині» перебувають близько 1300 вантажівок, ще сумарно 300 транспортних засобів навпроти ПП «Угринів», «Устилуг» та «Смільниця».
- «По кілька вантажівок на годину учасники акції в Польщі пропускають, і на виїзд, і на вʼїзд до Польщі», — додав Демченко.
- Для порівняння, до блокування руху в ПП «Ягодин» щоденно кордон перетинали 1200-1300 вантажівок в обох напрямках, у «Краківці» та «Раві-Руській» — по 600 вантажівок, зазначив речник служби.
Контекст
З 6 листопада польські перевізники розпочали страйки на кордоні з Україною, заблокувавши три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: «Корчова – Краковець», «Гребенне – Рава-Руська» та «Дорогуськ – Ягодин».
Організатори протесту пропускають лише безпекові та гуманітарні вантажі, решту – по одному вантажному автомобілю на годину. Якщо Україна не виконає їхні умови, польські перевізники планують продовжувати страйки до 3 січня.
Переговори 13 листопада з польськими протестувальниками, які блокують рух вантажівок на кордоні, теж не мали успіху.
15 листопада протестувальники вкотре відмовилися приймати пропозицію після тристоронніх переговорів.
У Брюсселі не виключають, що Єврокомісія може застосувати проти Польщі «каральну процедуру», якщо польська влада не розвʼяже питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Що означає перекриття трьох найбільших пунктів пропуску з Польщею для української економіки та чи можливо знайти компроміси із польськими мітингувальниками, читайте в редакційному матеріалі Forbes.
Минулими вихідними Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури ініціювала створення Штабу допомоги українським водіям на кордоні, їм доставили їжу, воду, медикаменти та пальне.